Dejojošie “vilkači” tomēr brauks uz Rīgu

Uz mūsdienu deju noslēguma koncertu Rīgā X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku laikā varēs doties visas trīs grupas no Aizputes un Otaņķiem, kuras piedalījās Kurzemes reģiona skatē.

9. jūlijā pulksten 12 Rīgā Kongresu namā mūsdienu deju noslēguma koncertā, kā arī ģenerālmēģinājumā 8. jūlijā, uzstāsies Otaņķu tautas nama 5.–9. klašu kolektīvs “Pērles” ar deju “Sagaidot ceļu klāju.”

Lielas izredzes tikt uz Rīgu bija Aizputes vidusskolas 5.–9. klašu kolektīvam “Fēnikss”. Taču, apkopojot rezultātus, noticis negaidīts pavērsiens. Izrādījies, ka 10.–12. klašu kolektīvs “Puma” izkonkurējis jaunākos skolasbiedrus, atstājot “Fēniksu” rezervistos.

Jaunākās aizputnieces skatē saņēma labāku vērtējumu punktu izteiksmē, tomēr mūsdienu deju noslēguma koncerta radošā komanda devusi priekšroku “vilkaču” dejai “Pilnmēnesī dzimušie” vecāko dejotāju izpildījumā. “Fēniksa” deja “Iedvesma” neesot īsti iekļāvusies koncerta kopējā koncepcijā, un radošajai komandai tiesības pieņemt šādu lēmumu esot, izmaiņas pamato mūsdienu deju projekta vadītāja Eva Solovjova.

Rezervisti visticamāk saņems piedāvājumu iekļauties kopējā priekšnesumā. Ja šāds piedāvājums būs, aizputnieki to izmantos, apliecina skolotāja Landra Valdmane. Viņa neslēpj prieku un gandarījumu, ka novērtēts vecāko dejotāju sniegums un arī pati deja. Puiši nu esot sasparojušies un metuši slinkumu pie malas, jo sapratuši, ka līdz svētkiem vēl nopietni jāstrādā un priekšnesums jānoslīpē, smaida skolotāja. 

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā