CVK lems par sarakstu iesniegšanas termiņa pagarināšanu Vaiņodē

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 25. aprīlī, lems par deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņa pagarināšanu piecās pašvaldībās - Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā, - kurās iesniegts tikai viens saraksts, aģentūru LETA informēja CVK.

Atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam šajās pašvaldībās kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš ir jāpagarina par desmit dienām.

CVK apkopotā provizoriskā informācija liecina, ka vismaz viens kandidātu saraksts ir iesniegts visās pašvaldībās, kā arī sarakstos pieteikto kandidātu skaits ir pietiekams. Savukārt tikai viens kandidātu saraksts ir iesniegts piecās pašvaldībās - Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā.

Pavisam vakar, 24. aprīlī, līdz pulksten 18 pašvaldību vēlēšanām bija reģistrēti 577 kandidātu saraksti un 8745 deputātu kandidāti. Visvairāk sarakstu - 14 - iesniegts Ķekavas novadā. 13 kandidātu saraksti iesniegti Daugavpilī, 12 - Jūrmalā, 11 - Rēzeknē, bet pa 10 kandidātu sarakstiem Rīgā, Liepājā un Jēkabpilī.

3. jūnija pašvaldību vēlēšanas notiks 119 pašvaldībās, un tajās kopā jāievēl 1614 deputāti. Tādējādi uz vienu pašvaldību deputāta vietu pretendē vidēji pieci deputātu kandidāti, tomēr jāņem vērā, ka konkurence katrā no 119 pašvaldībām atšķiras.

CVK norādīja, ka 2013. gada pašvaldību vēlēšanās CVK kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu pagarināja septiņos novados - Baltinavas, Naukšēnu, Nīcas, Pāvilostas, Rūjienas, Salacgrīvas un Skrundas novadā. 2013.gadā pašvaldību vēlēšanām tika reģistrēti 589 kandidātu saraksti un 8725 kandidāti.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā