Cenšas saglabāt pienotavu

“Esmu redzējis pietiekami daudz būvgružu, kas palikuši kādreizējo pienotavu vietā,” saka Māris Petrēvics. Tāpēc viņš par sirdsapziņas virzītu rīcību sauc Stelpes pienotavas glābšanu, piegādājot pienu un maksājot algu.

Īpašniece meklē glābiņu
Priekule, Aizpute, Lieģi – lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) “Dzēse” valdes priekšsēdētājs M. Petrēvics nosauc dažas no Liepājas rajona vietām, kur kādreiz bija pienotavas. Bauskas rajona Stelpē līdz šim darbojusies pienotava, bet šā gada maijā tās īpašniece sākusi meklēt “glābšanas riņķi”. “Redzēju, ka tur ir cilvēki, kuri var un vēlas strādāt,” situāciju Stelpes pienotavā raksturo M. Petrēvics.

Tā pieder AS “Bauskas piens”, bet darbojusies kā autonoma struktūrvienība. “Dzēse” esot ieinteresēta pienotavu atdalīt no AS “Bauskas piens”, tās jauda atbilstot kooperatīva iespējām.

“Es negalvoju, ka spēsim saglabāt, bet šajā brīdī es to izdarīju,” saka M. Petrēvics. Pretējā gadījumā pienotava 1. augustā darbu būtu pārtraukusi.

Izšķirs bankas interese
AS “Bauskas piens” pieder vēl divi pārstrādes cehi. Par jauno cehu, kas nonācis īpaši lielās finansiālās grūtībās, “Dzēse” ar īpašniekiem noslēgusi izpētes līgumu. M. Petrēvics uzsver, ka šī “Dzēses” aktivitāte nav atdalīta no 14 Latvijas piena kooperatīvu projekta iegādāties kopīgu pārstrādes uzņēmumu.

Šonedēļ M. Petrēvicam būšot sarunas ar bankas pārstāvjiem par kredītu uzņēmuma pirkšanai. Viņš spriež, ka bankai uzņēmums kā nekustamais īpašums, kura vērtība krīt, varētu būt mazāk interesants nekā ražojošs. “Pāri galvai neuzlēksi,” M. Petrēvics teic par variantu, ja banka ar kooperatoru interesēm nerēķināsies.

AS “Bauskas piens” pārdošanas iespējas apgrūtinot nepabeigtais modernizācijas projekts, vairāku miljonu latu parādsaistības ar lielāko kreditoru “GE Money Bank”, Lauku atbalsta dienestu, zemniekiem.  
LPKS “Dzēse” apvieno aptuveni 250 zemnieku Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Bauskas rajonā un līdz šim pienu galvenokārt piegādāja pārstrādes uzņēmumam Lietuvā.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā