Ceļu uzturētājiem pieaug darbu apjoms

Beidzot iestājušies ziemai atbilstoši laika apstākļi, un ceļu uzturētājiem palielinājies darbu apjoms. Daudzviet rajonā ir sniega sega, kas apgrūtina braukšanas apstākļus.

“Stāvoklis ir normāls, ceļi izbraucami,” situāciju vērtē Lažas pagasta padomes Komunālās un saimniecības daļas vadītājs Vladislavs Siksna. “Temperatūra ir mīnusos, vietām bija sanesumi, bet tagad jau ceļi ir notīrīti. Sūdzības no iedzīvotājiem nav bijušas.”
Pirmdien līdz pulksten 23.30 turpinājusies sniega tīrīšana uz pašvaldības ceļiem. “Vispirms tīrījām ceļus, pa kuriem vedam skolēnus un kur ir intensīvāka satiksme,” skaidro V. Siksna. Arī otrdien turpinājusies ceļu tīrīšana trijos virzienos.
Darbus veic pagasta iedzīvotājs ar sev piederošo tehniku, ar kuru pašvaldība noslēgusi līgumu par ceļu uzturēšanu ziemas sezonā. “Ja būs apledojums, tad arī kaisīsim. Notīrām arī grants ceļus, citādi, ja kusīs, tad uz ceļiem būs šļura, kāda jau redzama pilsētās,” informē V. Siksna.
Rucavas pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Bārdulis uzskata, ka stāvoklis uz pašvaldības ceļiem ir normāls un problēmu nav. “Nav nekādu ekscesu, viss notiek tā, kā tam jānotiek. Ziema ir ziema, tas jau tikai tāds pirmais sniedziņš,” norāda J. Bārdulis.
Traktori ir gatavībā, lai nepieciešamības gadījumā strādātu ar pilnu jaudu. Pirmdien iemēģināta tehnika, notīrot asfaltētos ceļus. Grants seguma ceļi, pēc pašvaldības pārstāvja viedokļa, vēl nav tīrāmi, jo nav tik biezas sniega kārtas. Arī apledojuma pagaidām nav. Kā pastāsta J. Bārdulis, valsts autoceļi Rucavas teritorijā tiek kaisīti un nekādu problēmu nav.
Kalvenes pagastā divi traktori ir gatavi ceļu tīrīšanai, taču pagaidām vēl netiek izmantoti. “Sniega sega caurmērā ir trīs līdz četri centimetri, tehnika ir sakārtota, taču nav vajadzības to izmantot,” pastāsta pagasta padomes priekšsēdētājs Henrijs Junkarēns. Arī kaisīšana pagaidām neesot nepieciešama.
Arī Embūtes pagasta padomes priekšsēdētājs Oļegs Jurjevs skaidro, ka temperatūra nedēļas pirmajās dienās bijusi mīnusos, taču sniega nav pārāk daudz. “Pagaidām nav bijusi vajadzība ceļus tīrīt. Kad sniega būs vairāk, tad arī tīrīsim.”
Vaiņodes pagastā ceļi ir izbraucami un lielākā daļa notīrīti, informē pagasta padomes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Pirmdien ceļi un ielas tīrīti ar diviem traktoriem. Pagaidām brauktuves nekaisa, jo vēl otrdien snidzis sniegs. Pagasta vadītājs gan atgādina, ka arī šoferiem pašiem jābrauc uzmanīgāk.
Kā liecina AS “Latvijas Valsts ceļi” informācija, otrdien apgrūtināti braukšanas apstākļi bijuši uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Skulte–Liepāja, kur posmā no Saldus līdz Grobiņai brauktuve vietām bijusi sniegota un slidena. Pakāpeniski autoceļa uzturētāji to tīrījuši un kaisījuši. Arī pa valsts pirmās un otrās šķiras ceļiem braukšanas apstākļus apgrūtinājis sniegs un apledojums.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā