Būt veselam ir stilīgi!

24. aprīlī Vaiņodes vidusskolā notika Veselības diena, kuras devīze bija "Būt veselam – tas ir stilīgi!". No rīta kopējā ievadsanāksmē Artis Volkovs, 12. klases skolēns, iepazīstināja skolasbiedrus ar sava zinātniski pētnieciskā darba "Vaiņodes vidusskolas ekoloģiskās pēdas nospiedums" prezentāciju, jo pirms dažām dienām valsts skolēnu ZPD olimpiādē ieguva trešo vietu.

Visiem par prieku ieradās Zaķis un īsi prezentēja savu ZPD "Burkāns", uzsverot veselīga uztura un dzīvesveida priekšrocības un visiem interesentiem piedāvājot burkānus no sava groza. Zaķa prezentācijā piedalījās arī  "brālis" – īsts pelēks garausis.

Sākumskolas audzēkņi dienu sāka ar rīta vingrošanu, tad mēģināja veikli salikt puzli par satiksmes noteikumiem, noskatījās animācijas filmiņas par drošību un atbildēja uz jautājumiem par redzēto, klausījās Mutes veselības centra higiēnistes Aijas Grundbergas padomus un paši tos pārbaudīja. Nodarbību beigās novērtēja vecāko klašu skolēnu sagatavotos salātus.

5. – 12. klašu skolēni ar interesi klausījās Vitas Aktumanes, vadošā skaistuma zīmola "Kolonna" kosmetoloģes, stāstījumu par ādas kopšanu, piedalījās RSU Liepājas filiāles pasniedzējas Anitas Šteinbergas nodarbībās par pirmās palīdzības sniegšanu, kustību ārsta, kineziologa Visvalda Bebriša atraktīvajā lekcijā par stresa pārvarēšanu un veica orientēšanās trasi skolas stadiona birzītē. Dienas beigās teicami garšoja pašu sagatavotie svaigu dārzeņu salāti.

Skolotāji ar prieku uzklausīja lektoru atzinumus par patiesi ieinteresētiem un erudītiem skolēniem un skolēnu vērtējumu, ka nodarbības ir bijušas "ļoooti" interesantas  un, galvenais, izglītojošas, un  noderīgas.

Katra klase dienas izvērtējumu atspoguļoja plakātos un zīmējumos, kuri aplūkotjami 2. un 3. stāva foajē.

Veselības diena mūsu skolā notika, piedaloties ES ESF projektā "Radošu aktivitāšu organizēšana sociālā atstumtības riska mazināšanai".

Izvērtējot Veselības dienas ieguvumus, vēlreiz pārliecinājāmies, ka īsti saprast un pieņemt par "savu" varam, tikai darot un paši piedaloties, lai skolēni varētu teikt: "Es ne tikai to redzēju un dzirdēju, bet es to darīju, mācījos, tāpēc zinu. Mēs visi gribam būt "stilīgi", tātad - gribam būt veseli!".

12. klases skolēni, gandarīti par lietderīgi piepildīto dienu, novēlēja tai kļūt par skolas pavasara tradīciju.

Foto autori - Dace Čivžele, Inga Prūse un Pēteris Gertners.

Pievieno komentāru

Vaiņodē