Būs jāmācās sadzīvot ar antenu

Nogāzta stārķu ligzda, kas vecajā ūdenstornī bijusi gandrīz 30 gadu, izpostīti arī centieni to atjaunot, satraucas embūtnieki. Pagasta pārvaldes priekšnieks mierina, ka stārķu ģimenei tornī vieta būs, ja vien mācēs sadzīvot ar progresu.

Ligzdu nopostījuši pagasta strādnieki, vēl pirms putni bija atlidojuši. "Kad stārķi atlidoja, vēl auksts bija, viņi meklēja ligzdu, bet nekā. Putni nu jau bija sākuši to atjaunot, bet aizvadītajā nedēļā atkal nopostīja," ar sirdssāpēm par notikušo stāsta kāda embūtniece.

Embūtes pagasta pārvaldnieks Oļegs Jurjevs pastāsta, ka tornis atvēlēts kompānijai "Bite" antenas uzstādīšanai. "Mums tas bija izdevīgs piedāvājums. Daudzi embūtnieki pāriet uz "Biti", bet tornis ir tikai Vaiņodē. Uzlabosies sakaru pārklājums. Turklāt antenas uzstādīšana nozīmē pagastam nomas maksu," skaidro pārvaldnieks. Viņš esot pārrunājis arī ar citiem deputātiem, ko darīt.

Ligzdas novākšana speciāli organizēta, kamēr putni vēl nav atlidojuši. Pretimnākoša bijusi arī kompānija "Bite", kas antenas uzstādīšanu plānojusi jūnijā, bet, ņemot vērā stārķus, pārcēlusi uz agrāku laiku un tas notikšot pavisam drīz.

"Man liekas, viņi jau grasās perēt. Viens tup, otrs stāv blakus. Vai tiešām iznīcinās perēkli? Vai neko nevar darīt?" vēl ceturtdienas rītā uz redakciju zvanīja kāda embūtniece.

"Vībiņos, Vaiņodes novadā, darbi no mūsu puses nav vēl uzsākti, un līdz ar to nekādas aktivitātes "Bite" pagaidām šajā vietā nav veikusi," teic kompānijas tīkla būvniecības vadītājs Mareks Noviks. Projekts esot vēl tikai skiču stadijā un tiekot skaņots ar atbildīgajām institūcijām. Paredzams, ka būvniecības darbi varētu sākties maija sākumā, un darbošanās tieši tornī varētu notikt vien pāris dienu.

"Domāju, ka antenu iespējams uzstādīt, neaizskarot stārķu ligzdu. Esam būvniekiem arī pateikuši, lai antenas uzstādīšanas darbos stārķu ligzda neciestu, tāpēc ceram uz mierīgu stārķu un "Bites" antenas līdzāspastāvēšanu," apliecina M. Noviks.

Arī O. Jurjevs izteica cerību, ka pēc antenas uzstādīšanas ligzda tornī atkal būs, un stārķi ar uzviju atgūs nokavēto.

Pievieno komentāru

Vaiņodē