Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bišu saimes, iespējams, nozog, lai pretendētu uz platībmaksājumiem

18. marta rītā Vaiņodes novada Embūtes pagastā kāds saimnieks atklājis, ka no bišu dravas pazuduši desmit stropi ar bitēm, šonedēļ raksta "Kursas Laiks".

"Šobrīd bišu zagšanai ir vislabākais laiks, jo tās vēl nelido, stropos nav medus, tie ir viegli pārnēsājami. Nav pirmā reize, kad šādas zādzības notiek. Bija arī pagājušajā gadā, kad pazuda vairākas saimes un pēc tam izrādījās, ka kāds tās nolicis pie sevis dārzā. Tepat pie Šukteru pagrieziena pērn atradām pazudušās bites. Desmit saimes nozagt nav joka lieta, tās noteikti noskatītas jau iepriekš, jo aizvešanai vajag traktoru ar piekabi un vismaz trīs cilvēkus," lēš Latvijas Biškopju biedrības Liepājas nodaļas vadītājs Māris Romanovs.

Viņš uzskata, ka zagļi darījuši kā parasti – nolūkots, kad saimnieki aiziet, un tad pa novakari, pustumsā stropus iekrāvuši smagajā transportā. M. Romanovs ir pārliecināts, ka zagļus uz karstām pēdām ātri notvers, jo paliek pēdas, bišu stropi ir marķēti un tādu daudzumu visticamāk zaguši, lai pretendētu uz platībmaksājumiem.

To, ka pērn spēkā stājušies noteikumi, kas paredz papildu maksājumus par noteiktu skaitu bišu saimju saimniecībā, apstiprina Vaiņodes novada lauku attīstības speciāliste Inese Freiberga. “Saimniecībā jābūt 29 bišu saimēm, tad iespējams, izpildot vēl rindu citu formalitāšu, saņemt papildu maksājumu,” stāsta I. Freiberga. Tas ir īpašs maksājums, domāts bišu nozares attīstībai. Lauku atbalsta dienests Vaiņodes novada lauksaimniekus par novitātēm, tostarp par šo maksājumu, informēs 23. aprīlī.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā