Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkām dāvina preses izdevumu abonementus

Vaiņodes, Kalētu un Liepājas bibliotēkas saņēmušas vairāku preses izdevumu gada abonementus, ko tām dāvinājuši uzņēmumi un privātpersonas.

LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības rīkotajai akcijai “Dāvini abonementu bibliotēkai!” bijusi laba atsaucība, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Kitajeva. Akcijas laikā iedzīvotāji un uzņēmēji tika aicināti ziedot naudu laikrakstu un žurnālu gada abonementiem pašu izvēlētām bibliotēkām, ņemot vērā bibliotēku sniegto informāciju par tām nepieciešamajiem preses izdevumiem.

Vajadzību bijis daudz, visas nav izdevies apmierināt, nenoliedz S. Kitajeva. Tomēr kopumā dažādām Latvijas bibliotēkām uzdāvināti 53 laikrakstu un žurnālu gada abonementi, ziedojumos saņemti vairāk nekā 1200 latu. Par ziedojumiem bibliotēkām iegādāti žurnālu un laikrakstu “Rīgas Laiks”, “Ir”, “Ilustrētā Junioriem”, “Izglītība un Kultūra”, “Ezis”, “Zīlīte”, “Spicīte”, “Dari Pats”, “Leģendas” un “Tikšanās” abonementi.

Dāvinājums noteikti iepriecinās Vaiņodes pagasta bibliotēkas lasītājus, pārliecināta tās vadītāja Lienīte Rozenbaha. Jo īpaši vaiņodnieki gandarīti par žurnāla “Ir” abonementu, ko nav varējuši atļauties, arī pārējie žurnāli ir pieprasīti. Bibliotēkas vadītāja atzīst – ideja ir apsveicama.

Arī Kalētu pagasta bibliotēkas vadītāja Mirdza Liepiņa gandarīta, ka šajos grūtajos laikos tiek saņemts atbalsts. Laikraksta “Izglītība un Kultūra” lasītāji pārsvarā būs pedagogi, domā M. Liepiņa – līdzekļu taupības nolūkā skolā vairs preses izdevumus neabonē.

48 gadus vecais uzņēmējs Viesturs Tamužs atsaucies akcijai un ziedojis divām bibliotēkām – Viļķenē, kur ir viņa lauku mājas, un Vaiņodē, kas ir dzimtā puse. Viņš neslēpj, ka šajā ziedojumā galvenais nav bijis nauda. Nozīmīgāks esot gandarījums – kāds izlasīs žurnālu, gūs prieku, jaunu informāciju.


BIBLIOTĒKU SAŅEMTIE DĀVINĀJUMI:
Vaiņodes pagasta bibliotēka – žurnālu “Ir”, “Ilustrētā Junioriem”, “Leģendas” abonements (dāvinātājs Viesturs Tamužs);
Kalētu pagasta bibliotēka – laikraksta “Izglītība un Kultūra” abonements (dāvinātājs SIA “Tieto Latvia”);
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka – žurnāla “Rīgas Laiks” abonements (dāvinātāja Sarmīte Ēlerte).
 
Vairāk lasiet trešdienas, 5. janvāra, "Kursas Laika" numurā!

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā