Atbilst par 200 procentiem, bet darbā nepieņem 33

Amata pretendente noraida Vaiņodes domes priekšsēdētāja publiski paustos argumentus, ka nav bijis atbilstoša sociālā darbinieka, tāpēc darbā pieņemts būvinženieris. Personiskā attieksme guvusi virsroku pār formālo atbilstību amatam.

“Man ir sociālā darbinieka diploms, es atbildu visām konkursa prasībām,” saka Gunta Čužinska, kura bija viena no kandidātēm uz Vaiņodes domes izsludināto sociālā darbinieka amatu darbam ar bērniem un ģimenēm. Viņas kandidatūra tika noraidīta. “Nesaprotu, kādas vēl atsauksmes bija vajadzīgas.”

“Kursas Laiks” jau rakstījis, ka Vaiņodes novada dome pieņēma lēmumu lauzt līgumu ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru (VRAA) par sociālā darbinieka darbam ar ģimenēm un bērniem piesaisti. Oficiāli tika pamatots, ka neviena no kandidātēm neatbilst konkursa nolikuma prasībām. Tā vietā VRAA projekta naudu izmantos būvinženiera algošanai.

G. Čužinsku uztrauc ne tik daudz pats noraidījums, cik domes priekšsēdētāja Visvalža Jansona presei teiktais, ka nevienai no kandidātēm nav bijusi atbilstoša izglītība.

G. Čužinska jau agrāk strādājusi Vaiņodes pašvaldībā par Bāriņtiesas priekšsēdētāju. Viņa neslēpj, ka tad bijušas nesaprašanās ar V. Jansonu, bet uzskata, ka “personīgās lietas būtu jāatliek malā”.

Amata pretendentes vērtēja trīs cilvēku komisija – deputāti Uģis Melbārdis, Reinis Ulberts un domes juriste Sarmīte Volkova. Vaiņodes internātpamatskolas direktors R. Ulberts atzīst, ka sociālais darbinieks bijis nepieciešams skola paspārnē esošajam ģimenes atbalsta centram “Dialogs”, un viņš šo jautājumu aktualizējis domē. Par izvērtēšanas rezultātu un domes lēmumu viņš runā izvairīgi, negribot to saistīt ar nepatiku pret konkrēto personu.

“Taču arī būvinženieris mums ir tikpat vajadzīgs,” uzsver R. Ulberts. Pie sociālā darbinieka “Dialogs” jau ticis, meklējot citas iespējas, šo darbu veikšot speciālists no Liepājas. “Gribu iet uz priekšu,” R. Ulberts nevēlas iedziļināties jau pieņemtos lēmumos.

G. Čužinskas izglītība, pieredze un dokumenti šim amatam atbilst par 200 procentiem, atzīst S. Volkova. Pret viņas pieņemšanu kategoriski iestājies V. Jansons. G. Čužinska no iepriekšējiem pienākumiem domē esot aizgājusi ar “nesmukumiem”.

“Tas nav galvenais pamats,” V. Jansons saka par iepriekšējo sadarbību ar G. Čužinsku kā atraidījuma iemeslu. Tagad viņš uzsver, ka izšķirošā bijusi akūtā nepieciešamība pēc būvinženiera, tāpēc ierosinājis ar VRAA projekta starpniecību prasīt šo speciālistu, nevis sociālo darbinieku.

Astoņi deputāti par šo lēmumu sēdē balsoja “par”, trīs atturējās – Biruta Strēle, Ilona Blumberga un R. Ulberts.

Deputāte Sandra Ķempe, kura vienīgā balsoja pret sociālā darbinieka amata nomaiņu ar būvinspektoru, stāsta, ka sēdē šis jautājums ilgi diskutēts. “Strādā ar savu galvu un viedokli,” kandidāti raksturo S. Ķempe. Tomēr viņa atzīst, ka sociālā darbiniece nevarētu sastrādāties ar priekšniecību, kas viņu neatbalsta. Līdzīgu viedokli pauž S. Volkova.

Pievieno komentāru

Komentāri 33

Exvaiņodniece

Vispār nesaprotu, kā tas Ārprāts, ko sauc par - priekšsēdētāju vēl nav apjautis, ka viņam laiks.... uz mājām. Nevar saimniekot pa novadu, kā pa savu ķešu, neko nesaprotot no vadības procesiem, apgūstamajiem ES līdzekļiem, utt. Nav brīnums, ka Vaiņode ir starp PĒDĒJIEM 10 mazattīstītākajiem novadiem Latvijā - bēdīgi, bet fakts, ka pārējie 9 atrodas Latgalē.

Aicinājums Vaiņodnieki, mostieties !!!

pirms 9 gadiem, 2012.08.08 11:18

Jānis to janīnai

Nu man tevi jāapbēdina vai gluži pretēji, jāiepriecina, dzimumu neesmu mainījis, tas man no dabas dots, ja netici, vari atnāk un pārliecināties! Dāmīti, kas rakās pa Čužinskas ģimeni, meklē citur....

pirms 9 gadiem, 2012.02.22 23:58

To nokavēju!

Jap, ir gan.
Nu es nekur neminēju ka jāatlaiž soc. darbinieki, nevajag pīt intrigas.. vienkārši sakot, mums ir soc. darbinieki un ļoti labi darbinieki kas savu darbu veic godam, neskaitot pāris indivīdus, bet tas tā. Bet runājot par būvinženieri, tas, manuprāt Vaiņodei bija vajadzīgs daudz vairāk nekā papildus vēl soc. darbinieks.

pirms 9 gadiem, 2012.02.22 08:44

nokavēju!

Ko? būvinženieris jau pieņemts? kad bija konkurss?
Pareizi, Kaspar, soc darbiniekus atlaist- Vaiņodniekiem palīdzību nevajag. pieņemsim darbā liepājniekus- tie ir bez nesmukumiem un ar izglītību.

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 20:12

Kaspars

Soc darbinieks??? Kam patiesībā viņš vajadzīgs.. Un nerunāsim par kandidātiem, Čužinskas k-dzei gan nav kauna.. Labāk pastāsti par savu nevainojamību, tīrību un godīgumu... Atvaino, bet nesmērē sevi baltu... Runājot par Jansona k-gu, viņš tika atlaists, sakārtoja savu dzīvi un atgriezās pilnīgi cits cilvēks.. Paši novada iedzīvotāji deva viņam otru iespēju un patiesībā nav kļūdījušies, jo Strēles k-dze, skaļi iesoļoja amatā, sasolīja zilus brīnumus un čušss. Būvinženieris gan ir vajadzīgs, varbūt beidzot sakārtos iestādes un citus jautājumus saistībā ar celtniecību.. Viņš nav vaiņodnieks, viņam ir atbilstoša izglītība un arī pieredze.. ;)

pirms 9 gadiem, 2012.02.21 09:38

iesaku!

ķēzīšanos ,rupjības,apvainojumus ,pazemojumus,irsējus-aicināt izvērtēt kārtībniekiem

pirms 9 gadiem, 2012.02.20 13:43

tas ir labi

Psihoterapeita pakalpojumi - dārgi- cik labi, ka ir tāds internets...........

pirms 9 gadiem, 2012.02.20 12:53

leduss

Ja tā var ķengāties- nekas nav par trauslu......

pirms 9 gadiem, 2012.02.20 12:43

tiešām??

Trausls jau nav nekas, ja var apspļaudīt un runāt runāšanas pēc.............

pirms 9 gadiem, 2012.02.20 12:40

Janīna!!!

Jāni,mainīji dzimumu??? Neaiztiec čužinskas ģimeni!!!! Tev vispār ģimenes svētums sveššššš........tu rakies pa ............ģimeni,neskatoties,ka Tev pašai BIJA un neievērojot,ka tā arī ir ģimene........

pirms 9 gadiem, 2012.02.20 12:31

Es tikko biju padi*st.

P.S. komentārs tikpat sakarīgs kā visi parējie...

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 19:33

....

Nu, par to līdaciņu es neiebilstu...tik diez vai tā būtu čužinska. Un tas "gaisa piļu" cēlājs, vai tad ir jau pieņemts?

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 12:18

pašvaldībās lietderīgi pa laikam ielaist kādu līdaciņu.un kas uzvarēja būvinženiera amatā un ar kādu pieredzi "gaismas piļu" būvniecībā?

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 10:54

....

Lindermana vārds šajās dienās tiek skandināts kā reti kurš..tik jebkura idiota pieminēšana nenozīmē viņa godināšanu...fui!!!

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 10:44

šindermans izmantoja letiņu vienaldzību un pašpārliecinātību nenostiprinātos likumos,ir nu gan ko godināt pieminot.fuj!

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 10:23

ja?

Slims nav jānis, bet viņa oponents.Diemžēl, demokrātiju kā aizsegu izmanto visādi iznireļi un dzīvs piemērs tam ir Lindermanis un tikko notikušais referendums...

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 09:37

jāni tu esi slims ar psrs laiku propogandu kad visu varēja panākt līdēji ...esam taču sen demokrātijā un likumībā...cerams ka tavs domu gājiens nebija komisijas trumpe arī VRAA pie***i

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 09:04

jānis

Nu,ja var manīt, ka Čužinskas kundze atgriezusies! Tas jau viņas gaumē, kā kaut kas nav pa prātam, tā uzreiz rakstīt sūdzības, piezvanīt uz augstākām instancēm utt. Tāda daba viņām ir, arī meitai un māsai.....
pareizi vien ir , ka Jansons turas pretī, bet pazīstot šo kundzi, viņa mierā neliksies, būs turpinājums, ticiet man....

pirms 9 gadiem, 2012.02.19 01:00

ko cepaties? Vaiņodē viss vienmēr notiek savādāk. Ja sociālo priekšnieks ir vetārsts, tad būvinženieris var rūpēties par ģimenēm un bērniem. izglītības visiem atbilst Vaiņodes prasībām. kādas tur visiem pārējiem izglītības domes ēkā- labāk nezināt!

pirms 9 gadiem, 2012.02.18 23:46

...ir gan... kā gribu, tā daru, un pie kājas, kādi nolikumi, kādi, noteikumi...

pirms 9 gadiem, 2012.02.18 23:33

Vaiņodē