Apgūst emocionālo audzināšanu

Vaiņodes Māmiņu klubā darbojas gan esošās, gan topošās un nākamās māmiņas, gan vecmāmiņas. Uz kluba nodarbību vaiņodnieces sanāk reizi mēnesī sestdienās.

“Tagad ir citādāks prāts,” saka vecmāmiņa Inese Grietēna, kuras bērni jau pieauguši. Viņa uzskata, ka zināšanas jaunajiem vecākiem ir vajadzīgas, jo parasti viņi atkārtojot savā ģimenē pieredzēto modeli un dažkārt esot grūti veidot savas attiecības.

Piecus un septiņus gadus veco bērnu māmiņa Kristīne Rupeika stāsta, ka viņai patikusi nodarbība par rotaļām. Viņa atzīst, ka vecākiem esot jābūt iniciatoriem un bērnu “draugu” – televizora un datora – vietā pašiem jāiesaistās rotaļās ar mašīnītēm, klucīšiem. Viņa televizoru par aukli neņemot.

“Labāk pati ar viņiem pasēžu. Ja pie tā pierod, viņiem domāšana kļūst citādāka,” no pieredzes zina K. Rupeika. Tikšanās reizēs viņas klausījušās lekcijas, skatījušās video un, atceroties pašu bērnību, iesaistījušās spēlēs.

Ierosme nākusi no Vaiņodes baptistu draudzes un mācītāja Ainara Purmaļa, nodarbības vada sociālā pedagoģe Agnese Jēkabsone. Ikdienā viņa strādā Liepājas 5. vidusskolā, bet ar māmiņām Vaiņodē darbojas bez atlīdzības. A. Jēkabsone viņām piedāvā programmu “Bērnu emocionālā audzināšana”, kas ietver pedagoģijas tēmas, piemēram, temperaments, ķermeņa kontrole, rotaļāšanās, valoda un komunikācija, pozitīvs pašvērtējums. Esot svarīgi šīs lietas izkopt pirmajos personības veidošanās gados, par problēmu runāt pirms tās iespējamās rašanās.

Vaiņodnieces izmēģinājušas arī praktisku savstarpējo palīdzību – apmaiņu ar vairs nevajadzīgajām rotaļlietām, apaviem un apģērbu. Šādu akciju viņas plāno atkārtot pavasarī. Atbalstīt, iedrošināt – arī tāds esot kluba mērķis.

Klubā reģistrētas 24 dalībnieces, bet pastāvīgu kodolu veidojot astoņas. A. Jēkabsone cer, ka vaiņodniecēm būs iespēja vasarā piedalīties nometnē, bet tālākā darbošanās būšot atkarīga no viņu vēlmēm.
 

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā