Āfrikas cūku mēri šonedēļ konstatē arī Vaiņodes novadā

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši vienpadsmit Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana aizvadītās darba nedēļas laikā konstatēta trim mežacūkām Tukuma novadā - divām Džūkstes pagastā un vienai Slampes pagastā. Tāpat ĀCM konstatēts divām mežacūkām Alsungas novadā un divām Jaunpils novada Jaunpils pagastā, vēsta LETA.

Pa vienai slimai mežacūkai konstatēts Daugavpils novada Salienas pagastā, Dobeles novada Jaunbērzes pagastā, Skrundas novada Skrundas pagastā un Vaiņodes novada Embūtes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā Latvijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 53 mežacūkām 19 novadu 27 pagastos.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Pērn ĀCM konstatēts 377 mežacūkām 59 novadu 138 pagastos.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.


Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā