Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tehnikuma audzēkņi izbauda Spānijas saldumus

12 ēdināšanas, viesmīlības un konditorijas specialitāšu audzēkņi no PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” piedalījās “COSME” programmas projektā “European Sweets Itineraries” (ESI) jeb “Eiropas saldumu maršruts”, informē “Liepājas Valsts tehnikums”.

Tehnikuma audzēkņi astoņas dienas pavadīja Spānijā un ceļoja no Barselonas līdz Madridei, apskatot dažādas tradicionālās saldumu ražotnes, apmeklējot vēsturiskas vietas un piedaloties dažādās meistarklasēs. Kā atzina projekta dalībnieki, dienas bija piesātinātas un daudz dažādiem notikumiem pilnas.

Projekta organizatoru uzdevums bija ne tikai sagatavot jauniešu braucienam, bet arī dot viņiem iespēju profesionāli un personīgi pilnveidoties. Lai to nodrošinātu, ESI projektā tika izstrādāts tiešsaites mācību kurss un mācību maršruti profesionālo skolu audzēkņiem – topošajiem ēdināšanas sfēras speciālistiem.

Projektā tika izstrādāti trīs maršruti, trīs valstīs – Spānijā, Itālijā un Portugālē, kuros devās trīs Latvijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi. PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” audzēkņi devās uz Spāniju.

Pirmo ceļojuma daļu tehnikuma audzēkņi un skolotāji pavadīja Katalonijas reģionā, Barselonā, kur nogaršoja vietējos saldumus, paši piedalījās populārā katalonijas salduma “Carquinyolis” pagatavošanā un nogaršošanā. Tas ir salds cepums ar mandelēm. Jaunieši piedalījās arī mīklas pagatavošanas meistarklasē, nogaršoja dažāda veida paeljas. Tieši paelja ir viens no ēdieniem, ar ko jauniešiem saistās šis brauciens, jo to bijis daudz un dažādas.

Vēl šajā braucienā nācies nobaudīt daudz šokolādes, apskatīt šokolādes muzeju, kurā arī notika meistarklases, darboties ar marcipānu un apmeklēt marcipāna rūpnīcu.

Barcelonas apkārtnē jaunieši viesojušies dažādos mazos un vidējos uzņēmumos, savukārt Madridē bija iespēja salīdzināt tur esošās profesionālās mācību iestādes – gan privātās, gan valsts.

Privātā profesionālā mācību iestāde ne tuvu nav bijusi tik labi aprīkota kā valsts, tomēr studenti tur mācījušies un maksājuši lielu naudu par to. Arī sanitārās normas tikušas ievērotas salīdzinoši zemā līmenī.

Savukārt valsts skolā situācija jau bijusi daudz labāka. Ēdināšanas sfēras skolotāja Dzintra Betlere salīdzināja, ka pēc rekonstrukcijas, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” aprīkojums esot modernāks par kolēģu iekārtām Spānijā. “Jaunieši varēja redzēt, ka viņiem dota iespēja mācīties labāk aprīkotā vidē un novērtēt to,” atzina skolotāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas