Ziemupē atgriezies Ziemassvētku vecītis

Ar dziesmām, rotaļām, tēju un piparkūkām Ziemupē sestdien sagaidīja Ziemassvētku vecīti. Vecīša pakalpojumi ir kļuvuši dārgāki, tomēr vecāki ir gatavi uzturēt ticību brīnumam un izdot naudu.

Uztur noslēpumu
“Izlasījām avīzē un speciāli atbraucām – meitiņas dēļ,” pastāsta uzņēmējs no Liepājas Ringolds Roķis. Iepriekšējos gadus uz Ziemassvētku vecīša biroja atklāšanu ģimene nav bijusi, tādēļ šogad gribējies redzēt, kā pasākums norisinās. “Mēs ticam Ziemassvētku brīnumam,” par savu bērnu ir pārliecināts R. Roķis. Inflācija nebūšot tā, kuras dēļ vecāki nepalīdzēs Ziemassvētku vecītim sarūpēt dāvanas savām atvasēm.

Interese par Ziemupes Ziemassvētku vecīša pakalpojumiem ir, novēroja “Kursas Laiks”. Jau pasākuma laikā vecāki Ziemassvētku vecīša “vecenītei” Lienei Glezerei jautāja, vai atvases var rakstīt vēstuli un vai tā nonāks pie Ziemupes vecīša. Rakstīt var jebkurš bērniņš. Atbildi gan sagaidīs tikai tad, ja vecāki parūpēsies par pārskaitījumu – trim latiem.
Vecīša biroja pakalpojumi šogad kļuvuši dārgāki.

Ziemassvētku vecīša kalendārs šogad maksā 80 santīmus, svece – 10 latus, cepure – piecus latus. Sagaidīšanas pasākums bija bez maksas, bet no nākamās sestdienas ieejas biļete pie Ziemupes Vecīša ikvienam ciemiņam maksās trīs latus.

Pasēdēt klēpī Vecītim

Vecīti Ziemupē sestdien sagaidīja prāvs ciemiņu pulks. Ar karaoke dziesmām bērni gaidīja ierodamies galveno pasākuma varoni. Kad pēc ilgas dziedāšanas un saukšanas viņš vēl nebija ieradies, L. Glezere saņēma zvanu pa mobilo telefonu. Viņš braucot un tūlīt būšot klāt. Sēdēdams uz motocikla, pašā jūras krastā, Ziemupes stāvlaukumā, ierūcināja Ziemupes Vecītis. Vislielāko apbrīnu par viņa ierašanos izrādīja bērni. Daudzi mazuļi izmantoja iespēju pasēdēt Vecītim klēpī. Kam pietika drosmes, pateicas kādu dāvanu vēlas zem eglītes šogad atrast. Kāds atgādināja, ka pērn saņēmis ne to dāvanu, kuru vēlējies. Cits atzina, ka šogad nav labi uzvedies. Tomēr Ziemassvētku vecītis nav bargs. Priekšā vēl viss decembris, un katram ir iespēja līdz svētkiem laboties.

Noteikts darbalaiks
Ziemassvētku ciematiņš Ziemupē atvērsies 6. decembrī un darbosies līdz 30.decembrim, pastāsta L. Glezere. Tikai 24. un 25. decembrī Ziemupē birojs būs slēgts, jo Vecītis došoties apciemot bērnus mājās. “Ziemassvētku vecīti būs iespējams satikt trīs laikos ik dienu –vienpadsmitos, vienos un trijos dienā,” pastāsta L. Glezere.

Ziemsvētku vecīša birojs Ziemupē ar Rūķa Rakstītāja palīdzību jau pieņem grupiņu pieteikumus no bērniņu un uzņēmumu kolektīviem.

Ģimenes ir aicinātas viesoties arī bez iepriekšējas pieteikšanās, tomēr, ja vecāki vēlas, lai Ziemassvētku vecītis sagādā bērniem mazas dāvaniņas, vēlams to iepriekš pieteikt. L. Gleize atgādina, ka, ierodoties Ziemupē,
jāsaģērbjas silti, piemēroti laika apstākļiem, jo pasākums notiek jūras krastā, brīvā dabā.

UZZIŅAI
Ziemupes Ziemassvētku vecīša biroja adrese:
Ziemassvētku vecītim
p/n Ziemupe
Liepājas rajons
Latvija
LV – 3463

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā