Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieks: Latvijas zemnieki turpinās strādāt sliktākos apstākļos 6

Latvijas zemnieki turpinās strādāt sliktākos apstākļos, tā uzskata Kurzemes puses zemnieks Jānis Cielava. Viņaprāt, palielināt tiešmaksājumus līdz 80% izdotos tikai tad, ja Latvijas zemnieki aktīvāk protestētu un paši sāktu bloķēt Eiropai nozīmīgus ceļus.

Šodien Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības komitejā pirmo reizi oficiāli prezentēs kopējās lauksaimniecības politikas reformas izstrādātos priekšlikumus. Tie paredz, ka turpmāk neviens Eiropas zemnieks nedrīkstēs saņemt mazāk par 65% no vidējā maksājuma lieluma par hektāru jeb 123,69 latus par hektāru. Latvijas zemniekus šāds cipars neapmierina, jo tas neatbilst godīgai konkurencei un sadārdzina pašizmaksu.

Pāvilostas novada zemnieks Jānis Cielava pašlaik apsaimnieko 140 hektārus zemes, kuros audzē graudaugus un rapsi. Latvijas mērogam to viņš sauc par vidēji mazu saimniecību. Centienus panākt izmaiņas, kas uzlabotu pašmāju zemnieku izredzes Eiropas Savienībā, viņš vērtē skeptiski.

Pašreiz Latvijas zemnieki no Eiropas Savienības saņem vismazāk. Tiešmaksājumu apjoms nepārsniedz 63 latus par hektāru, bet vidējais ES rādītājs ir 186 lati. Labi, ka pastāvot vēl patriotisms, norāda zemnieks. Jānis Cielava akmeni politiķu dārziņā nemet, jo gan jau Zemkopības ministrijā un Eiropas Parlamentā cilvēki strādājot. Jautājums, vai viņus kāds uzklausa.

Latvijas ceļus ar traktoriem neesot vērts bloķēt, jo tad pāri nodarīsim paši sev, uzskata Jānis, bet kādu Eiropai nozīmīgu maģistrāli, gan varētu. Problēmu netrūkstot arī pašu "dārziņā". Iestāšanās sarunu laikā Latvijā uzrādīts mazāks apstrādājamo zemju apjoms, kaut gan tas bija lielāks, stāsta zemnieks. Savukārt, jautājot Jānim Cielavam par zemnieku saražotās pārtikas apjomiem, kas reāli Latvijā varētu būt lielāki, bet lauksaimnieki uzrāda mazākus ciparus, stāsta par "melno tirgu".

Runājot par gaidāmo ražu, Jānis nav pārāk optimistiski noskaņots. Ja citviet lietus ir par daudz, tad Latvijas piekrastes zemniekiem laika apstākļi nav īpaši labvēlīgi. Ir pārāk sauss. Latvijas teritorijā situācija ir ļoti atšķirīga.

Kā zināms, Latvija vēlas izlīdzināt tiešmaksājumus lauksaimniekiem līdz 80% no vidējā maksājuma lieluma par hektāru. Pašreiz tiek runāts par to, ka zemnieki nevarēs saņemt mazāk par 65%. Latviju šāda situācija neapmierina.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Nnepiekrītu pavisam

, jo man tas džipārs ir vajadzīgs, lai varētu nokļūt pie lauka,- piegādāt rezerves daļas, pusdienas...... Ar vienkāršu vieglo auto to nevar izdarīt. Ja ārzemēs ir ceļi, tad pie mums ir bezceļi. Visi sūdzamies par izdangātajiem asfaltiem, tad ko lai darām mēs, kur pat grants ceļi nav izbraucami.

pirms 7 gadiem, 2012.06.26 15:12

tātā

Tas ir pilnīgi pietiekoši pie tiem apmēriem, ka saimnieko LV, piekrītu iepriekšējam komentam par džipiem un traktoriem, tā tas patiešam ir- eiropā tik mazām saimniecībām tādu nav, bez tam šie maksājumi neietekmē pašizmaksu, jo tas ir BONUSS, ko piešķir par labu darbu, ja peļņa balstās tikai uz šiem maksājumiem, tad tā bodīde ir jāklapē ciet un viss!

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 11:58

...,,,

man gan šķiet ka panāktā summa ir pietiekoši liela. tā jau tagad daudzi zemnieki braukā džipāros un traktoros,kādus ārzemēs nevar atļauties! vairāk jākaukulē,tad viss būs ok

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 08:14

Gan jau kaut ko panāks pamazām, tik traki jau nebūs.

pirms 7 gadiem, 2012.06.19 20:20

ja?

Ja raksts ir par zemniekiem, tad bildē nav jāliek Latvijas dabas izsaimniekotājs...

pirms 7 gadiem, 2012.06.19 19:31

200 zemnieki bloķējot nevar vairāk panākt kā viens kārtīgs eiroparlamentārietis, bet ja nebūtu lokomotīvu bremzes kā rubikždangodman u.c.kuri dēļ sava politiskā stulbuma bremzē visu saimniecisko darbību...

pirms 7 gadiem, 2012.06.19 08:55

Pāvilostas novadā