“Zeltai vilkādai” pievieno “bronzas ragus”

Pāvilostas novadpētniecības muzejā līdz decembra vidum var apskatīt izstādi “Kas mīt Sakas mežos”. Tajā apvienotas vietējā Sakas mednieku kolektīva biedru iegūtās un sagatavotās medību trofejas un neliela daļa no bijušā Boju Meža muzeja ekspozīcijas.

Muzeja vadītāja Irina Kurčanova pastāsta, ka izstāde atklāta maija nogalē, atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu. Blakus pirms kāda laika Māra Kuško starptautiskā izstādē ar zelta medaļu novērtētajai vilka ādai novietoti Andra Zaļkalna nomedītā staltbrieža ragi, kas Dienvidkurzemes reģiona medību trofeju izstādē ieguvuši bronzas medaļu.

Interesantas medību trofejas no privātajām kolekcijām izstādei atvēlējis arī Sakas mednieku kolektīva vadītājs Nikolajs Kurčanovs un mežsargi Ainars un Aldis Ansoni.

“Skolēni ar interesi aplūko dzīvnieku un putnu izbāzeņus,” apliecina muzeja vadītāja. Šoruden muzeju apmeklējot krietni vien mazāk ekskursantu no citām Latvijas vietām nekā citus gadus. “Var just, ka cilvēki cenšas dzīvot taupīgāk,” viņa spriež. “Pavisam jau tukšā nepaliekam. Pavisam nesen bija jaunieši no Liepājas vakara vidusskolas, bet piektdien pieteikusies grupa no Jelgavas.”

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā