Vērtības glabās un izrādīs pienācīgi

Glabāt drošāk un apmeklētājiem pievilcīgāk parādīt Pāvilostas novadpētniecības muzeja krājumus lēmusi Sakas novada pašvaldība.

Nākamajos divos mēnešos muzejs apmeklētājiem būs slēgts, jo tiks remontētas ekspozīciju zāles un veidoti jauni stendi. Muzeja vadītāja Irina Kurčanova palepojas, ka atbalstu guvis Valsts Kultūrkapitāla fondam iesniegtais projekts “Vitrīnas izgatavošana Sakas novada tautastērpa eksponēšanai Pāvilostas novadpētniecības muzejā” un saņemts finansējums, lai pienācīgi apmeklētājiem parādītu atjaunoto Sakas novada tautas tērpu.
I. Kurčanova priecājās, ka šā gada sākumā augusi vietējo iedzīvotāju interese par muzejā notiekošajiem pasākumiem, un izteica pārliecību, ka pēc remonta skatītājiem varēs parādīt vairākus līdz šim neredzētus eksponātus.
Sakas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons paskaidro, ka muzeja remontam atvēlēti 7150 latu un noslēgts līgums ar vietējiem individuālā darba veicējiem. Tuvojošies akreditācijas termiņi Pāvilostas muzejā, vidusskolā un mākslas skolā likuši pašvaldībai meklēt līdzekļus šo iestāžu remontam.
Tāme jau aprēķināta arī pagājušās nedēļas nogales vētrā cietušā bērnudārza “Dzintariņš” nojumes remontam. Pēc SIA “Aizputes ceļinieks” speciālistu aprēķiniem, tā izmaksāšot aptuveni četrus tūkstošus latu. Šie līdzekļi tikšot pieprasīti no valsts budžeta.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā