Vērgalē tomēr palielina tarifu par apkuri 5

No 1. februāra iedzīvotāji, kas saņem siltumu no SIA "Vērgales Komunālā saimniecība" par siltumu maksās vairāk. Uzņēmums norāda: situāciju varētu risināt, ja uzņēmumam būtu lielāka platība, ko apsildīt.

"Man nekas nav pret Vērgales Komunālo uzņēmumu un tā vadītāju, bet kaut kāda reorganizācija tur vēl būs jāveic," pārliecināts ir Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Šobrīd uzņēmuma izdevumi pārsniedz ieņēmumus.

Vērgales Komunālā saimniecība Pāvilostas pašvaldībā ar lūgumu pacelt siltumapgādes tarifu vērsās novembrī. Decembrī deputāti vienbalsīgi lēma tarifu paaugstināt un SIA "Vērgales Komunālā saimniecība" valdes loceklim Ivaram Lapiņam uzdeva rīkot iedzīvotāju sapulces un informēt par siltumenerģijas tarifa paaugstināšanu.

Pašvaldībā pēc sapulces, kurā informēja par tarifa paaugstināšanu, ar iesniegumu vērsās 23 dzīvojamo māju "Alfas", "Sudrabi" un "Atvari" iedzīvotāji, lūdzot veikt Komunālās saimniecības revīziju. "To fiziski nedēļas laikā nevarējām izdarīt," apgalvo U. Kristapsons.

Domes Finanšu komiteja pēc iesnieguma saņemšanas nolēma deputātiem rosināt atcelt decembra sēdes lēmumu par tarifa paaugstināšanu. Komiteja arī lēma šajā apkures sezonā apkures tarifu nepaaugstināt un uzdot Vērgales Komunālajai saimniecībai līdz 1. jūlijam iesniegt domē aprēķinus siltumenerģijas tarifa noteikšanai.

Janvāra sēdē par tarifa nepaaugstināšanu nobalsoja seši deputāti (Gatis Brēdiķis, Anna Brūkle, Vizma Ģēģere, Gints Juriks, U. Kristapsons un Indra Ziemele), par paaugstināšanu – divi (Gatis Štokmanis un Jānis Vitrups), bet četri (Daina Vītola, Vita Cielava, Uldis Kurzemnieks, Andris Zaļkalns) atturējās, vēsta sēdes protokols. Deputāts Alfrēds Magone balsošanā nepiedalījās, līdz ar to netika saņemts nepieciešamais balsu skaits un lēmuma projekts par tarifu nepaaugstināšanu šajā sezonā tiek noraidīts, tātad tarifs – tomēr paaugstināts.

"Interesants lēmums," saka U. Kristapsons un rēķina: faktiski dome piekritusi, ka tā gadā par apkuri maksās par 7000 latu vairāk. Februāra rēķinā, ko iedzīvotāji saņems martā, siltumapgādes tarifs Vērgalē būs 46,08 lati par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Vērgales Komunālās saimniecības vadītājs Ivars Lapiņš skaidro, ka tarifu celt nepieciešams, jo augušas izmaksas. Kurināmā sagatavošanas izmaksas pēdējo trīs gadu laikā ir cēlušās no 4,77 latiem par kubikmetru šķeldas 2010. gadā līdz 6,57 latiem 2012. gadā.

Grūtākais esot izskaidrot, ka tarifa celšana nav saistīta ar nepieciešamību palielināt uzņēmuma pārstāvjiem algas, "traktora pirkšanu" vai vajadzību pēc kā cita.

Plašāk 22. februāra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vērgalē 100 nieki sagatavo šķeldu pa 6.5 Ls, rekurzemē raksts ka vidējā cena valstī ir no 5.5-7 Ls,m3

pirms 8 gadiem, 2013.02.24 17:40

es

Nu jā, kādam jāpabeidz mājas celtniecība....

pirms 8 gadiem, 2013.02.24 09:14

T&S

Sen jau vajadzēja paaugstināt tarifus! Lai uzbūvē privātmāju un tad zinās cik maksā siltums?

pirms 8 gadiem, 2013.02.23 21:04

@

jocīgi, Pāvilostas deputāti vairāk atbalsta vērgalniekus kā vietējie tautas kalpi.

pirms 8 gadiem, 2013.02.23 20:11

Pāvilostā