Vērgalē pieņem budžetu

“Kā visām pašvaldībām, arī mums budžets ir mazāks nekā pagājušajā gadā,” saka Vērgales pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Vitrups. Vērgalnieki savu budžetu pieņēma pagasta padomes sēdē 21. janvārī.

Budžeta ieņēmumu daļā plānoti 414 tūkstoši latu, bet izdevumos – 404 tūkstoši. “Nevaram jau droši plānot, jo nevaram paļauties, ka ieņēmumi tiešām tādi būs,” saka J. Vitrups. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi plānoti par 14 procentiem mazāki, bet no pašvaldību izlīdzināšanas fonda saņemšot pat 34 procentus mazāk līdzekļu nekā pērn.

“Esam iekļāvušies visās Ministru Kabineta prasībās par atalgojuma samazināšanu. Prioritāte viena – izdzīvot un saglabāt visu līdz labākam laikam,” spriež pašvaldības vadītājs.

Vērgales pagasts vēl neesot saņēmis solītos divsimt tūkstošus novadu apvienošanās naudas. To plānots izlietot līdzfinansējumam Lauku atbalsta dienestā iesniegtajiem trim projektiem. Tie paredz remontēt Vērgales kultūras namu un sakārtot parku pie Ziemupes tautas nama.

168 tūkstoši latu budžetā ieplānoti izglītības vajadzībām. “Lai gan tas ir par 25 procentiem mazāk nekā iepriekšējā gadā, tomēr bērnudārza audzinātājām algas maksāsim. Piemaksas par kvalitāti gan nevarēsim atļauties,” viņš precizē.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā