Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vērgalē gatavojas pagasta svētkiem

Nedēļas nogalē tiks atzīmēti ikgadējie Vērgales pagasta svētki. Šoreiz ar senatnīguma elpu un pēc ilgas prombūtnes pagastā atgriezīsies Barons ar Baronesi.

"Šogad svētku nosaukums ir "Caur pagātni uz nākotni". Vēlamies atgriezt senatnīgumu Vērgalē ar Barona atgriešanos un saimes meitu rosīšanos pa muižas pagalmu," stāsta Vērgales kultūras nama vadītāja Velga Freimane.

Svētki sāksies piektdien, 17. augustā. Visas dienas garumā tiks veidotas ziedu kompozīcijas – uzziedēs spaiņi, kannas un vannas ap veikalu, skolu, bibliotēku, pagasta pārvaldi, klāsta V. Freimane. Arī Vērgales zīme tiks īpaši izpušķota – viss tiks darīts pēc izjūtām, profesionāļi netiks iesaistīti. Piektdien tiks atklāta arī bērnu zīmējumu izstāde, kuru Barons nākamajā dienā novērtēs, izvēloties savu mīļāko gleznu līdzņemšanai. Darbi izstādei jāiesniedz kultūras nama vadītājai.

Pulksten 20.45 sāksies vakara vingrošana "Vingro un būsi vesels". Pēc tās – pulksten 21 – notiks tautas skrējiens "Vērgales apļi". "Pērn skrējām pidžamās apkārt dīķim, bet šogad būs dažāda garuma un apļi, kuros piedalīties varēs visa vecuma skrējēji," stāsta V. Freimane. Ja būs pavisam mazs skrējējs, viņam izveidošot kaut metru garu distanci.

Pulksten 22 muižas laukumā pulcēties aicināti visi, kuri vēlas piedalīties nakts trasē. Komandām ir jādomā par nosaukumu un noformējumu, līdzi jāņem fotoaparāts, vainadziņš un dalības maksa – viens lats. "Nakts trase jau ir kļuvusi par tradīciju trīs vai četru gadu garumā, to organizē Vineta Kupalinska," stāsta svētku organizatore. Dalībnieki saņem trases aprakstu un nofotografē sevi pie kontrolpunktiem.

"Sestdien viss sāksies ar andelēšanos, lai saimes meitas varētu sagādāt visu nepieciešamo Barona uzņemšanai un ļaužu pabarošanai," stāsta V. Freimane. No pulksten 9 darbosies tirdziņš, ar koncertu uzstāsies Nora un Ojārs, bet jau no pulksten 6.30 ar īpašu Barona atļauju var nodoties makšķerēšanas priekiem. Pulksten 10 būs cirka programma "Komedianti iebrauc Vērgalē". No pulksten 11 līdz 13 muižas ēdnīcā ikviens interesents var paēst saimes meitu gatavotās pusdienas – "saimes zupa" maksās 25 santīmus, "kungu otrais" – 40, bet "baroneses saldais" – 30 santīmus.

Pulksten 12 Vērgalē pie muižas ieradīsies Barons ar Baronesi. "Viņš sen pie mums nav bijis. Nu brauc skatīties, ko vērgalnieki pa šo laiku sadarījuši," skaidro kultūras nama vadītāja. Šajā laikā būs mielastiņš vietējiem, Barons darinās vīnu pēc īpašas metodes, tiek solīti arī vairāki pārsteigumi.

Par sporta aktivitātēm no pulksten 14 līdz 16 rūpējas Vērgales sporta metodiķis Alfrēds Magone. Pēc viņa teiktā, šīs būs sporta aktivitātes ar smaidu. "Pastaigāsim ar koka kājām, komanda centīsies paiet ar slēpēm – jautrības stafetes," raksturo A. Magone. Iepriekš sporta aktivitātēm jāpiesakās nav.

Pulksten 16 ar izrādi "Mikumerdi" Vērgalē viesosies Aizputes tautas teātris.

Pulksten 19.30 Vērgales kultūras namā notiks pagasta sakoptāko sētu īpašnieku godināšana un svētku koncerts, tajā uzstāsies māsas Legzdiņas. Svētku balle muižas laukumā sāksies pulksten 22, zaļumballi spēlēs "Brekšu pekši". Darbosies arī bufete.
Svētdien pulksten 10 var doties ekskursijā no Vērgales centra uz Grobiņas novada centru. "Apskatīsim Zentas Mauriņas piemiņas istabas, Egils Jucevičs izvadās pa promenādi, atpakaļceļā iebrauksim kokaudzētavā "Īve"," ekskursijas maršrutu izklāsta V. Freimane. Dalības maksa – viens lats, skolēniem – 50 santīmu.

Nakts trasei var pieteikties līdz ceturtdienai, ekskursijai – līdz piektdienai, zvanot Vērgales kultūras nama vadītājai Velgai Freimanei pa tālruni 29189223.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā