Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Var nobalsot par "Ievlejām" un Kurzemes vīna tūri

PAPILDINĀTA. No kopumā divdesmit konkursā "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2012" iesniegtajiem pieteikumiem uz konkursa otro kārtu izvirzīti desmit tūrisma produktu un vēl divi pretendēs saņemt īpašu veicināšanas balvu – tā pēc spraigām diskusijām nolēmusi konkursa vērtēšanas komisija.

Starp nominantiem ir arī Pāvilostas novada "Ievlejas". Tāpat no mūsupuses starp nominantiem ir "Kurzemes vīna tūre", kuras maršrutā ietvertas vīna darītavas Laucienā, Sabilē, Rendā, Kuldīgā, Aizputē, Durbē un Sieksātē (iesniedzējs biedrība "Kurzemes tūrisma asociācija").

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) rīkotais konkurss noritēja trīs kategorijās un no katras trīs veiksmīgākie pieteikumi tiek virzīti tālākai vērtēšanai. Dabas tūrisma kategorijā pretendentu skaits bija vismazākais un par vērtīgākajiem jaunajiem tūrisma produktiem tika atzīta vīngliemežu audzētava "Ošu mājas" Preiļu novadā (Ainis Noviks), velomaršruti "Ar velo pa Pārgauju un tuvāko apkārtni" (kempings "Apaļkalns") un "Pa Ķemeru nacionālā parka dziedējošās zelta dzīslas pēdām" (Jūrmalas pilsētas dome).

Veselības tūrisma kategorijā sacensība bija spraigāka un uz konkursa otro kārtu tika izvirzīta veselības tūrisma programma "Ar basām kājām pēc veselības" (SIA "Meeting Tour Travel & SPA Consultants"), "Ajūrvēdas kūres svara samazināšanai un detoksikācijai" (Jūrmalas pilsētas dome) un "Park and Bike" (Kuldīgas tūrisma attīstības centrs).

Visvairāk pretendentu startēja kultūras tūrisma kategorijā, un vērtēšanas komisija, nespējot vienoties par trim otrās kārtas kandidātiem, balsoja par četriem konkursa pieteikumiem. Tie ir: lauku rudzu saldskābmaizes cepšana "Ievlejās" Pāvilostas novadā (Agita Pētersone), ekspozīcija "Cēsis – Latvijas vēstures simbols" Cēsu jaunajā pilī (pašvaldības aģentūra "Cēsu kultūras un tūrisma centrs"), atpūta Jaunmoku pilī, izzinot apkārtnes kultūrvēsturi (SIA "Jaunmoku pils") un Kurzemes vīna tūre (biedrība "Kurzemes asociācija").

Uz speciālbalvu pretendēs Ieriķu Dzirnavu parks – vislabāk pielāgotā taka redzes invalīdiem (Amatas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs) un Baskāju taka Valguma pasaulē (SIA "Valguma pasaule").

Izsludinot konkursu, kura mērķis ir veicināt jaunu tūrisma produktu attīstību un popularizēt tos, vērtēšanas kritēriji tika skaidri formulēti. Tūrisma produktam, kas pretendē kļūt par konkursa uzvarētāju, ir jāatbilst virknei kritēriju. Proti, tūrisma produktam jābūt kvalitatīvam, inovatīvam, ilgtspējīgam, ar augstu pievienoto vērtību, tam jābūt tādam, kas ir ne tikai interesants ārvalstu tūristiem, bet arī paredz tūristu iesaisti.

Vērtēšanas komisijā strādāja TAVA direktors Armands Slokenbergs un TAVA tūrisma mārketinga speciāliste Linda Penka, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta Tūrisma nodaļas vadītāja Marina Paņkova, lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" vadītāja Asnate Ziemele un jau minētā "FTB Latvia – AS Estravel filiāle Latvijā" direktore Anta Jokste.

23. oktobrī TAVA mājaslapā www.tava.gov.lv atvērta īpaša sadaļa ar anketu, kur ikviens var izteikt savu vērtējumu par tūrisma produktiem, kas izgājuši finiša taisnē un pretendē iegūt titulu "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2012" kādā no trim kategorijām. Arī šo viedokli vērtēšanas komisija ņems vērā, lai noteiktu konkursa uzvarētājus. Pati komisija ar visiem konkursa otrās kārtas pretendentiem iepazīsies klātienē.

Uzvarētājus paziņos gadskārtējā nozares sarīkojumā "Tūrisma Forums" 7. decembrī.

Nobalsot var šeit.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā