Vakar Zosēnos un Pāvilostā pārspēti maksimālās gaisa temperatūras rekordi

Vakar dienā vietām gaisa temperatūra pietuvojusies plus 9 grādiem, bet divās novērojumu stacijās pārspēts līdzšinējās maksimālās gaisa temperatūras rekords.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija, līdzšinējais 6.marta gaisa temperatūras rekords Zosēnos bija plus 8,2 grādi, kas tika novēroti 1961.gadā, bet vakar gaiss tur iesilis līdz plus 8,4 grādiem, savukārt Pāvilostā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz plus 6,8 grādiem, pārspējot 1975.gada 6.marta plus 6,7 grādu rekordu.

Vissiltāk vakar bijis Rīgā un Jelgavā, kur gaiss iesilis līdz plus 8,7 grādiem, bet visaukstāk bijis Ventspilī - plus 2,8 grādi.

Šodien sinoptiķi prognozē, ka Rīgā gaisa temperatūra būs no mīnus 2 līdz 0 grādiem, bet citviet Latvijā gaidāmi mīnus 3, plus 2 grādi.

Jau ziņots, ka turpmākajā nedēļā Latvijā atkal atgriezīsies sals. Naktī uz piektdienu un arī turpmākajās naktīs līdz pat nākamās nedēļas sākumam kļūs vēl aukstāks un gaisa temperatūra pazemināsies līdz mīnus 9, mīnus 14 grādiem. Vidzemes augstienē un Latvijas Ziemeļu rajonos gaisa temperatūra pazemināsies līdz mīnus 16, mīnus 17 grādiem.

Savukārt dienā gaisa temperatūra būs gaidāma no mīnus 2 līdz mīnus 7 grādiem. Vien jūras piekrastē būs nedaudz siltāk.

Pievieno komentāru

Pāvilostā