Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmējs: "Projekts nav lecīgs"

Pāvilostas novada dome izsludinājusi publisko apspriešanu par būvniecības ieceri Lejas ielā 1. Tur uzņēmums "Airkargo" vēlas dzīvojamo māju rekonstruēt par vasarnīcu, bet šķūni – par saimniecības ēku.

"Viņu iecere īsti neatbilst apbūves noteikumiem," vērtē Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Arhitekts Jānis Sauka iecerējis mainīt jumta slīpumu un izveidot terasi. Mājas iecere ir interesanta, un tā nebojātu Pāvilostas ainavu, tomēr kontrastētu ar vidi, tāpēc nolemts nodot šo jautājumu iedzīvotāju vērtējumam, skaidro domes vadītājs.

Pāvilostas apbūves noteikumi paredz, ka jumta slīpumam ir jābūt līdz 45 grādiem, bet šai projektā tas ir nulles grādi. "Patiesībā tā ir maza lieta, bet Pāvilostā cilvēki mēdz šūmēties, tāpēc dome izlēma noņemt no sevis atbildību un gūt pārliecību par projektu, rīkojot publisko apspriešanu," norāda J. Sauka.

"Formālie nosacījumi, kas pastāv mazpilsētās un lielpilsētās, ir ļoti labi, jo bez tiem arī Pāvilosta nebūtu tāda, kāda tā ir šobrīd, un es noteikti nevēlos to mainīt," atklāj Saldū reģistrētā uzņēmuma "Airkargo" valdes loceklis Indulis Blūms. Viņaprāt, šeit nav jautājuma par priežu izciršanu vai mājas apjomiem, bet vien par tehniskām niansēm. "Arī es vēlos, lai ēka iekļaujas vidē un nav kaut kāda saldenieka vai rīdzinieka izlekšana Pāvilostā," skaidro I. Blūms. Projekts pēc savas būtības neesot "lecīgs".

Būvniecības ieceres prezentācijas pasākums notiks pirmdien, 20. augustā, pulksten 16 Pāvilostas novada domē Dzintaru ielā 73.

Ar informatīvajiem materiāliem par būvniecības ieceri līdz 6. septembrim var iepazīties un atsauksmes iesniegt Pāvilostas novada pašvaldībā.

Plašāk "Kursas Laika" 17. augusta numurā!

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā