Starptautiskā konferencē Ventspilī runās arī zāļu sieva Līga Reitere

Ventspils slimnīca piektdien, 19.martā plkst. 11:00 Ventspils Augstskolas 1.auditorijā rīkos Starptautisku zinātniski praktisku konferenci “Pacientu medicīniskā aprūpe mājās”, kurā piedalīsies ap 150 dalībnieku no visas Latvijas, kā arī Somijas, Lietuvas un Igaunijas.

Pacientu medicīniskā aprūpe mājās ir salīdzinoši jauns pakalpojums veselības aprūpes jomā. Uz Ventspili atbrauks gan Veselības norēķinu centru pārstāvji no Latgales un Kurzemes, gan pārstāvji no Latvijas slimnīcām, veselības centriem, poliklīnikām un aprūpes centriem, kas jau šobrīd piedāvā mājas aprūpi vai arī plāno to darīt.

Par jaunākajām metodēm un risinājumiem pacientu aprūpē informēs arī dažādu firmu pārstāvji, tai skaitā par aktualitātēm brūču aprūpē un stomas pacientu aprūpē. Bet par dabas dziedinošo spēku ar savām zināšanām dalīsies Ventiņu zāļu sieva Līga Reitere. Konferences noslēgumā paredzētas dalībnieku diskusijas.

Medicīniskā aprūpe mājās Latvijā tika ieviesta pagājušajā gadā, tostarp Ventspils slimnīca ir viena no pirmajām slimnīcām valstī, kas sāka šo pakalpojumu piedāvāt jau kopš pagājušā gada sākuma. Pacients veselības aprūpes pakalpojumus
mājās var saņemt, ja viņam ir nepieciešama pastāvīga ambulatora ārstnieciskā palīdzība, bet medicīnisku indikāciju dēļ viņš pats nespēj ierasties ārstniecības iestādē. Pakalpojuma saņemšanai pacientam nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums vai stacionārās ārstniecības iestādes nosūtījums.

Medicīniskā aprūpe mājās ieviesta, lai pacients pēc operācijas, pārciestas slimības, traumas vai hronisku saslimšanu gadījumā, varētu turpināt saņemt valsts finansētu kvalitatīvu veselības aprūpi mājas apstākļos.

Vairāk informāciju par mājas aprūpi var uzzināt mājas lapā www.ventspilsslimnica.lv sadaļā “Mājas aprūpe”. Mājas aprūpi var pieteikt pa tālruni 63620939, 63620948.

Mājas aprūpi piedāvā arī Liepājas reģionālā slimnīca. Papildus informācija, zvanot pa tālruni 26137720 vai 63403264, kā arī slimnīcas mājaslapā www.liepajasslimnica.lv.

Pievieno komentāru

Pāvilostā