Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien sāks svinēt Vērgales pagasta svētkus

Šodien, 19. augustā, sāksies Vērgales pagasta svētki, kas tiks svinēti trīs dienu garumā.

Vērgales kultūras nama vadītāja Velga Freimane teic, ka svētku devīzi “Daudz spēka un spīta! Un mīlestības!” izvēlējusies, jo visa komanda pie svētku rīkošanas strādā no sirds.

“Kultūras nams ir remontā, un tas rada vienu otru grūtību, bet tam tiekam pāri kopīgiem spēkiem.” Lai svētki notiktu, biedrība “Vērgalīte” jau pērn uzrakstījusi projektu un ieguvusi Liepājas Kultūras pārvaldes līdzfinansējumu, atbalstu sniedz arī Pāvilostas novada dome. Izdomu un laiku to rīkošanai veltījuši gan sportiskie Jānis Bethers un Alfrēds Magone, gan jaunieši Marta Aniņa un Guntars Almanis. “Visus jau nenosaukt, bet nevar nepieminēt Aivaru Sprudzānu, kurš vāc kopā makšķerniekus un gatavo zivju zupu,” bilst V. Freimane.

“Visas iestādes gatavojas piektdienas ziedu kompozīciju veidošanai. Bērnudārzs, skola, veikals – neviens neatteica piedalīties” stāsta kultūras nama vadītāja. Pašu kompozīciju par tēmu “Uzzied bezmotora braucamrīki!” veidošanu Vērgales centra laukumā varēs vērot piektdien. No pulksten 18.30 sporta namā sacensību sāks zolmaņi, bet pulksten 21 apkārt Vērgales dīķim skries gan trenēti sprinteri, gan naktstērpos ģērbušies skrējēji. Sava projekta rezultātu – retro “mocīšus” – vērgalniekiem rādīs Pāvilostas jaunieši.

Pulksten 22 komandas dosies nakts piedzīvojumu trasē – tām jāgatavo vienots noformējums un jāiemaksā dalības maksa viena lata apmērā.

Sestdien, 20. augustā, jau no pulksten 6 pie centra dīķa zivtiņas no ūdens centīsies izvilināt makšķernieki, bet no pulksten 9 līdz 12 gaidāmi daudzveidīgs tirgus.

Varēs arī mācīties, kā uz linauduma maisiņa vai puķu poda “dekupēt” zīmējumu. Bērnus no četru līdz 11 gadu vecumam nodarbinās ar SIA “Ūdensputni” komanda no Cīravas. No pulksten 10.30 stundu garu koncertu sniegs Mirdza Grauduža un Alsungas dāmu kolektīvs “Kalmes”. Izsalkušie varēs gan ieturēties ar kūpinātām zivīm turpat tirgū, gan mieloties skolas ēdnīcā vai doties nogaršot Aivara zivju zupu no makšķernieku rīta loma.

Nopietnas un jautras kaislības no pulksten 12 līdz 15 valdīs sporta laukumā, bet pulksten 16 pie skolas gaidāma sadziedāšanās, lasot vārdus no ģimenē glabātām dziesmu kladēm.

Pulksten 19 muižas laukumā Pāvilostas amatierteātris rādīs savu jautro iestudējumu “Krustmāte Jūle no Tūles”.

Pulksten 22 uz zaļumballi aicina grupa “Piemare”. Par atspirdzinājumiem gādās Grobiņas kafejnīca “Dzērves ligzda”.  

Svētdien, 21. augustā, pulksten 10 no Vērgales centra aties autobuss uz Medzes pagastu. Ekskursija pieaugušajiem izmaksās vienu latu, bet pamatskolas vecuma bērniem – 50 santīmu. Pieteikties tai var līdz piektdienai, zvanot V. Freimanei pa tālruni 29189223.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā