Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smilšu sanesums Pāvilostas ostas vārtos traucē kuģu kustību; veiks ārkārtas padziļināšanas darbus

Smilšu sanesums, kas izveidojies Pāvilostas ostas vārtos, traucē kuģu kustību, tādēļ tuvākajā laikā tiks veikti ārkārtas padziļināšanas darbi, informē ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs.
 

Smilšu sanesums izveidojies oktobrī un novembrī saistībā ar vēja virziena un ūdens līmeņa izmaiņām Sakas upē. Smilšu sanesums netraucē mazo kuģu kustību, bet ir šķērslis "Baltikas" tipa vidēja izmēra zvejas traleriem - trīs šādi Pāvilostas zivju pārstrādes uzņēmumam "N Stars" piederošie traleri pašlaik spiesti izmantot Liepājas ostu. Tie ir lielākie kuģi, kas parasti izmanto Pāvilostas ostu, - citiem kuģiem smilšu sanesums netraucē, piebilda Griškēvičs.

Lai steidzami risinātu problēmu, ar cenu aptaujas palīdzību tika meklēts padziļināšanas darbu veicējs. Lai gan bijuši piedāvājumi arī no ārzemju kompānijām, par izdevīgāko gan izmaksu, gan darbu paveikšanas ātruma ziņā atzīts Latvijas kompānijas SIA "BGS" piedāvājums. Tuvāko dienu laikā Pāvilostā tiks nogādāts zemes sūcējs. Darbi tiks sākti janvāra sākumā. Tas, cik ilgā laikā tos izdosies pabeigt, būs atkarīgs no laika apstākļiem. "Uz janvāra beigām varētu cerēt, ka visi kuģi atkal varēs izmantot Pāvilostas ostu," atzina Griškēvičs. Līdz marta beigām darbiem vajadzētu būt pabeigtiem pilnībā.

Padziļināšanas darbu izmaksas, kas tiek lēstas 10 000-15 000 latu apmērā, segs Pāvilostas novada pašvaldība. Minimālais smilšu apjoms, ko plānots izsmelt, ir 1800 kubikmetri. Kuģu satiksmei padziļināšanas darbi netraucēs.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā