Saņem pirmos skatītāju aplausus

Sākumā mazliet bikli, bet, saņemot aplausus, aizvien brašāk sestdien uz Pāvilostas kultūras nama skatuves soļus rakstā lika seši jauniešu deju kolektīvi. Nākamajā vasarā gaidāmi Latvijas Skolu jaunatnes X Dziesmu un deju svētki, tādēļ tautisko deju kolektīvi nopietni apgūst tiem paredzēto repertuāru.

Fotogaleriju no pasākuma skatiet šeit!

“Jo grūtāki laiki, jo labāk gribam sevi parādīt,” spriež Liepājas mākslinieciskās jaunrades centra “Vaduguns” jauniešu kolektīva vadītāja Valda Grīnfelde. Viņa priecājas, ka Pāvilostas pašvaldība atļāvusi savā kultūras namā sarīkot šo koncertu, jo gūt skatuves pieredzi dejotājiem ir ļoti svarīgi.

Uz koncertu Pāvilostā bija ieradušies Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolas deju kolektīvs “Jumītis”, Būvamatniecības vidusskolas jauniešu kolektīvs, Vecpils pagasta jaunieši un divi Pāvilostas jauniešu kolektīvi. Kopā viņus savākušas tautisko deju kolektīvu vadītājas Daiga Cābele, Ilze Jurgilēviča, V. Grīnfelde un Inta Āboliņa, bet “savās mājās” piekritusi uzņemt Silva Vārsberga.

“Svētku repertuāra dejas ir grūtas, bet izdejojamas,” saka “Jumīša” vadītāja I. Jurgilēviča. Šis ir pirmais koncerts Liepājas un novadu jauniešu tautisko deju kolektīviem, kuri šādā sastāvā darbu uzsākuši tikai septembrī. Esam sagatavojuši trīs dejas, divas no svētku repertuāra, pastāsta “Jumīša” dejotāji un atzīst, ka pirms iešanas uz skatuves esot nedaudz satraukušies. “Bet dejot mums patīk, “ smaida puiši. Uz skati pavasarī viņi gatavošot piecas dejas.

Vecpils pagasta jauniešu deju kolektīva dalībniece Diāna Cinovska pastāsta, ka viņi skatei negatavošoties, bet uz koncertu gan ļoti gribējies atbraukt.

“Kopā varam sanākt tikai reizi nedēļā, piektdienas vakaros, jo lielākā daļa mācās dažādās vietās: Saldū, Kuldīgā, Liepājā,” viņa uzskaita. Pasniedzēja I. Āboliņa atzīst, ka biežāk uz Vecpili no Liepājas arī nevarētu izbraukāt uz mēģinājumiem. Vecpils dejotājs Āris Grundmanis teic, ka viņu un citus dejotājus vairāk piesaista kopā būšana un iespēja piedalīties koncertos, kaut uz Dziesmu svētkiem arī gribētos braukt. Viņam piekrīt arī Eva Aleksejeva, kura uz mēģinājumiem braukā no Liepājas: “Man vienkārši patīk, ka visi kopā esam tādi draudzīgi.”

Lai iemācītais nepaliktu tikai pašu priekam, maija nogalē paredzēts lielais Liepājas un apkārtējo novadu jauniešu deju un dziesmu koncerts.

Ko par koncertu sprieda apmeklētāji, lasiet šodienas, 30. novembra, "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā