Sakas pagastā kūlas dedzināšanas rezultātā aizdegas mežs

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 22.aprīļa plkst.6:30 līdz 23.aprīļa plkst.6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 231 izsaukumu. Kopumā dzēsti 190 ugunsgrēki, to skaitā 155 kūlas ugunsgrēki, veikti 28 glābšanas darbi, bija arī 11 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vakar izcēlās Pāvilostas novada Sakas pagastā. Plkst.14.32 VUGD saņēma informāciju, ka Sakas pagastā deg kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kūla un mežs un liesmas strauji tuvojas dzīvojamajai mājai. Nekavējoties uz notikuma vietu tika nosūtīti papildspēki. Liesmas strauji izplatījās mežā un apdraudēja vēl vairākas ēkas.

Kopējā degšanas platība bija 24 hektāri. Notikuma vietā strādāja arī Valsts mežu dienesta pārstāvji, kas pēc ugunsgrēka lokalizācijas turpinās likvidācijas darbus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 155 kūlas ugunsgrēkus.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pantu par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpšanu – fiziskajām personām uzliek naudas sodu no divdesmit līdz simts latiem, bet juridiskajām personām – no divsimts līdz tūkstoš latiem.

Par kūlas dedzināšanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimts līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tās rezultātā var tikt nodedzināti cilvēku īpašumi, aizdegties mežs, un pat nodarīts kaitējums cilvēka veselībai un dzīvībai.

Pievieno komentāru

Pāvilostā