(precizēta) Šteinbergi uz ziemu skatās cerīgi; tikai siens jāgādā 1

(precizēts Šteinbergu ģimenes tālruņa numurs) Jau vairākas naktis ierastajā vietā var nakšņot Sakas pagasta zemnieku Šteinbergu ganāmpulks. 19. septembrī ugunsgrēkā cietusī saimniecības “Aldas valks” kūts tikusi pie jauna tumši sarkana jumta. Arī saimnieki atguvuši darba prieku un uz tuvojošos ziemu raugās cerīgi.

“Cik pašiem bija iekrājumu, tik ielikām," saka “Aldas valka” saimnieks Ojārs Šteinbergs, rādot uz jauno “Rannilas” firmas jumtu, kas pāris dienu laikā uzlikts kūtij. Ar naudas ziedojumu palīdzējusi arī Sakas baptistu draudze.

Trešdien palīgi Rimants un Guntis Vitkus jau “šālēja” ciet kūts gala čukuru. Uzzinājis par nelaimi, no Ozolniekiem atbraucis saimnieka audžudēls Arvīds Dunklāvs. Savā mežā 25 kubikmetrus lietkoku steigšus nozāģējis pāvilostnieks Alberts Urna, bet radinieks Normunds Šteinbergs atgādājis pārvietojamo gateri, lai uz vietas sagatavotu nepieciešamos zāģmateriālus.

Šos un vēl citus darbus līdzējuši veikt Gunārs Gūtmanis, Ainars Meņģis un Salvis Beihmanis. Jumta seguma materiālu uz saimniecību atgādājis Andris Bērziņš. “Pavisam savādāka dūša tiek, kad visi tā palīdz,” saka O. Šteinbergs. “Ticiet vai nē, bet pats Dieviņš mums palīdzēja šo laiku pārlaist.” Vienu vakaru, tieši govis slaucot, izcēlies pamatīgs negaiss. Tas gājis visapkārt ieplakai, kur Šteinbergi sadzinuši savu ganāmpulku, bet tajā vietā neviens lietus piliens neesot nokritis, līdz darbs bijis pabeigts.

Lai veiksmīgi pārziemotu vairāk nekā 20 lopu lielais ganāmpulks, Šteinbergi jau saņēmuši ziedojumus siena rulonu un lopbarības graudu veidā. Trīs Paplakas saimniecības, Rita un Dagnis Šmiukši, Normunds Matulis un Juris Džeriņs, sametušies kopā un atgādājuši vairākus ruļļussiena, Dzintra Rače no Medzes un Petrs Jonausks no Durbes atveduši lopbarības graudus, stāsta saimniece Rita Šteinberga.

Pārsteigumu sagādājis veterinārārsts Gatis Kalniņš, organizējot grants kravas atvešanu. Saimniece teic lielo paldies arī Sarmītei un Ivo Māliņiem, Guntaram Kreicbergam un Andrim Bunkam, kuri palīdzot gādāt lopbarību. Tāpat kā “savam rīdziniekam”, kurš sarunājis vairākus siena ruļļus no saviem Kuldīgas puses radiem.

“Vēl jau simts tūkstošu paldies jāsaka arī Pāvilostas novada domei, kas sūta palīgā bezdarbniekus,” atgādina saimniece un lūdz atsaukties zemniekus, kuri varētu par lētākām cenām pārdot sienu, lai nodrošinātu lopiņiem iztiku visai ziemai.

“Mums ir arī pāris hektāru sava meža. Ziemā gādāsim materiālus, lai būtu, no kā celt jaunu šķūni nodegušā vietā,” plāno saimnieks.

“No mātes stāstītā zinu, ka Latvijas laikā bija pagastos tādas magazīnas, no kurām izsniedza graudus nelaimē nonākušajiem zemniekiem,” saka O. Šteinbergs. Viņš izpētījis, ka arī Vācijā esot palīdzības fondi, ko veidojot paši zemnieki ne tikai atbalstam nelaimes gadījumos, bet, piemēram, arī tad, ja negaidīti krītas piena vai gaļas iepirkuma cenas.

“Tas palīdz nodrošināties pret lieliem zaudējumiem,” spriež saimnieks. Viņš noteikti atbalstītu, ja šāds fonds tiktu veidots pašu novadā vai vēl plašākā mērogā.

Ar Ritu vai Ojāru Šteinbergu var sazināties, zvanot pa tālruni 26306296.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

@@@

Prieks,ka saimniekiem atgriezies darba prieks un tiešām palika labi izlasot,ka apkārt ir labsirdīgi cilvēki.Pat man gribas šiem labiem cilvēciņiem pateikt lielo paldies par palīdzību!Lai visiem veicas!

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 11:22

Pāvilostas novadā