Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Precizē veicamās un neatļautās darbības dabas liegumā

Ministru kabineta sēdē 27.aprīlī akceptēts Vides ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts “Dabas lieguma “Pāvilostas pelēkā kāpa” individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi”, informē Vides ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļa.

Individuālie aizsardzības noteikumi precizē dabas lieguma “Pāvilostas pelēkā kāpa” aizsardzības un izmantošanas kārtību – precizē aizliegtās darbības, pieļaujamos biotopu kopšanas un teritorijas apsaimniekošanas pasākumus.
Noteikumu projekts saskaņots arī ar Pāvilostas novada domi.

Dabas liegums “Pāvilostas pelēkā kāpa” atrodas Pāvilostas pilsētas teritorijā un tās tiešā tuvumā. Tas izveidots 42 hektāri platībā pēc “zaļi “ domājošu vietējo aktīvistu iniciatīvas.

Dabas liegumam no 2008. – 2009.gadam ir izstrādāts dabas aizsardzības plāns, kas ir apstiprināts ar vides ministra 2009.gada 11.septembra rīkojumu Nr. 305. Dabas liegums saskaņā ar likumu “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām” ir noteikts kā Eiropas nozīmes aizsargājamā dabas teritorija Natura 2000.

Lielās talkas dienā pāvilostnieki kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem iezīmēja priedītes, kuras jau daudzviet noēno aizsargājamo ķērpju un sīko lakstaugu audzes.
Dabas aizsardzības pārvalde, kuras speciālisti koordinē Dabas aizsardzības plāna pasākumu veikšanu atrodas Siguldā.  

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā