Piedzīvojumu spēles „Jaunie Rīgas sargi” finālu TV rādīs svētdien

Svētdien, 31.maijā, pulksten 15:25 Latvijas Neatkarīgajā televīzijā (LNT) būs skatāms piedzīvojumu un izaicinājumu spēles "Jaunie Rīgas sargi" fināls, kurā Liepājas rajonu pārstāvēja Pāvilostas komanda "Seši jūras mezgli".

Fināls ir izšķirošā cīņa par saliedētākās, zinošākās un saliedētākās komandas titulu - kopš 2008. gada septembra trijās kārtās par to cīnījušies 2280 jaunieši jeb 380 komandas no visas Latvijas.

Īstā 20. gadsimta sākuma Rīgas atmosfērā kino pilsētā „Cinevilla” par galveno balvu sacentās 12 komandas, pāvilostnieki ierindojās trešajā vietā, bet saņēma "Amigo" speciālbalvu. Just līdzi bija ieradusies vesela komanda atbilstošos tērpos.

Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90. gadadienu, spēles vadītāja Kaspara Zlidņa vadībā dalībnieki izdzīvoja misiju „Torņakalna operācija”, kas balstīta Brīvības cīņu leģendā – veica izlūkošanas uzdevumu.

Fināla spēlē katra no 12 finālistu komandām bija kā labākā izlūku vienība no 12 dažādiem armijas kājnieku pulkiem kādi bija 1919. gada jaunizveidotajā Latvijas armijā.

Fināla spēlē varēs novērtēt, cik labi komandas tika galā uzdevumiem – orientēties, šaut, lietot gāzmasku, pārsiet ievainoto, pārvietoties pa virvju ceļiem, ievākt informāciju, zināt vēstures faktus, atpazīt latviešu karavīrus un pretiniekus, veikt taktisko izlūkošanu, saņemt paroles pa lauka telefonu, airēt, u.c. Arī to, vai komandas psiholoģiski nesalūza pie neveiksmēm un grūtībām. Veicot misijas uzdevumus, komandas sastapās ar jau pazīstamiem kino filmas „Rīgas sargi” personāžiem un citiem palīgiem, piemēram, krogā jauniešus izprašņāja pulkvedis-leitnants Arnolds Juksis, ko tēloja Ģirts Ķesteris, bet atrast pareizās norādes palīdzēja Elza, kuras lomā iejutās aktrise Elita Kļaviņa. Savukārt „Lāču” maizes ceptuvē ienaidnieka uzmanību novērsa maiznieks Normunds Skauģis.
 
Plašāk mājaslapā www.jaunierigassargi.lv .

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā