Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostas simbols neiztur sniega segu 8

Decembrī sasnigušā sniega kārta nodarījusi neatgriežamus bojājumus vienai no Pāvilostas simboliem – Līkajai jeb Mīlestības priedei. Tās slīpā daļa jau vasarā noliekusies tuvāk zemei, bet sniegs to nolauzis pavisam.

"Tā bija līdzās vismaz divus gadu simtus, un pēdējā laikā pāvilostnieki savā starpā apsprieda, ka priedei vajadzīga palīdzība – tās slīpā daļa bija noliekusies tuvāk zemei. Bet vairāk par parunāšanu nekas nenotika," teic biedrības "Zemes draugi" pārstāve Guna Grimsta.

Šobrīd Līkās priedes nolūzušā daļas stumbrs vēl ir nesazāģēts, palicis arī žuburs, bet viena daļa jau sazāģēta klučos. "Malkā sazāģēt neļausim! Ar saimniecības pārzini jau pārrunājām, ka koks jānoliek drošā vietā un ar vēsu prātu jāpārrunā, ko ar to darīt tālāk," saka biedrības "Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs" vadītāja Marita Horna.

Biedrība "Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs", godinot Līko priedi un pārējos apskates objektus, nolēmusi veidot izstāžu ciklu, tāpēc aicina visus, kuriem ir kādas vēsturiskas liecības par tiem – fotogrāfijas, attēli, apraksti –, sazināties ar M. Hornu pa tālruni 29226526 vai rakstīt uz e-pastu: pavilostas_kvvc@inbox.lv.

Plašāk 4.janvāra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 8

jupis

nekas nav mūžīgs.. tas taču ir koks- nevis kautkāds piemineklis ko var salabot..

pirms 6 gadiem, 2013.01.06 21:25

Piekrītu! Pašvaldībā priekšnieks priekšnieka galā, bet atbildības nekādas. Vētras priedes jau arī uz galējās robežas.

pirms 6 gadiem, 2013.01.04 21:02

gunča

tāpēc, ka andžis viņai nebija devis pilnvaras rīkoties un viņas pļāpāšanu neņēma galvā

pirms 6 gadiem, 2013.01.04 14:44

andžis

ko tad zemes draugi grimstas personā nerīkojās,bet tikai tukši pļapāja kā pati atzīst.

pirms 6 gadiem, 2013.01.04 14:34

mežinieks

man pilns mežs ar tādām priedēm jūrmalā.

pirms 6 gadiem, 2013.01.04 14:30

Mīla vīla

Vajadzēja gan. Tikai šķiet, ka neviena atbildīgā par simboliem pilsētā nav!

pirms 6 gadiem, 2013.01.04 14:24

Pāvilostas novadā