Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Pāvilostas pelēkā kāpa" atzīmēs piekto gadadienu 7

Ar talku, izstādes atklāšanu un svētku koncertu 26. oktobrī tiks atzīmēta dabas lieguma "Pāvilostas pelēkā kāpa" piecu gadu jubileja.

Biedrība "Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs" un Pāvilostas Pelēkās kāpas aizstāvju grupu sadarbībā ar Pāvilostas vidusskolu organizē dabas lieguma piecu gadu jubilejas svinības, informē organizatoru pārstāve Guna Grimsta.

Svētku diena iesāksies pulksten 11.30 ar talku dabas liegumā. No lieguma teritorijas tiks iznesti Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku iepriekš izcirstie koki, proti, jaunās priedītes diametrā līdz 10 centimetriem. Dabas aizsardzības plāns paredz tās izcirst, lai kāpa nepārvēstos par mežu. Pēc kārtīga darba pienākas pusdienas un pulksten 14.30 Pāvilostas kultūras namā būs talcinieku zupa. Organizatori lūdz pusdienotājus ņemt līdzi savu bļodiņu un karotīti, lai nebūtu jālieto vienreizlietojamie trauki, kas piesārņo vidi.

Pulksten 15 turpat kultūras namā notiks izstāžu atklāšana un svētku koncerts. Viena būs Pāvilostas vidusskolas skolēnu darbu izstāde, kurā viņi atklāj savu redzējumu par pelēko kāpu. Savukārt sākumskolas skolēnu rādīs savas radošās prasmes.

Otru izstādi dāvina Vācijas vēstniecība – "Nepabeigtā ainava", kurā būs apskatāmas fotogrāfijas par kādreiz aizliegto zonu Pāvilostas teritorijā. Svinīgajā atklāšanā piedalīsies arī Vācijas vēstniecības 1. sekretāre Vībke Brāe (Wiebke Brahe), norāda organizētāji. Izstādes autores Nina Koppa (Vācija) un Džoisa van den Berga (Nīderlande) apceļojot Latviju, konstatēja, ka pirms 1991. gada izdotās Latvijas kartes neatbilst mūsdienu kartogrāfiskajam materiālam. Viņas konstatēja, ka padomju laikā izdotās kartes mērķtiecīgi mainītas, lai atsevišķas vietas tajā neparādītos vispār. Abas sievietes izstrādāja pētījumu, kurā salīdzināja vecās un jaunās kartes, apmeklēja Padomju laika slēptās vieta un daudz fotografēja. Pētījuma rezultāts būs apskatāms izstādē.

Koncertu sniegs grupa "Farmest", kuri 2005. gada 25. aprīlī Rīgas Domā piedalījās dievkalpojumā, kas bija veltīts Pāvilostas Pelēkajai kāpai, uzstāsies bērnudārza "Dzintariņš" audzēkņi un citi viesi.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

to kāpa

Es arī nebiju, es arī neko nezinu, bet man arī nepatika, jo es arī nebiju un es arī neko nezinu!

pirms 7 gadiem, 2012.10.28 19:35

Ministrija

Prieks, ka skola tik operatīvi pievienojas jaunajai IZM iniciatīvai iesaistīt skolu audzēkņus brīvprātīgā darba pasākumos! Vairāk tādu skolu un mazāk tādu pseido- "priedīšu", "izglītību" un "inspekciju", turklāt ar vienu IP adresi, kas ne tikai neizprot ne IZM iniciatīvu nozīmīgumu, bet nav par tām pat informēts.

pirms 7 gadiem, 2012.10.21 12:05

inspekcija

Būs jāpārbauda Pāvilostas vsk. darba diena ,biedrības talkas laikā.

pirms 7 gadiem, 2012.10.21 10:11

izglītība

Vai vidusskolā mācību stundas beidzas jau 11.30 ?

pirms 7 gadiem, 2012.10.19 10:05

priedīte

Nu ,kur tad ir dabas aizstāvi, ja zāģēs dzīvus kociņus nost.

pirms 7 gadiem, 2012.10.18 20:12

Pāvilostas novadā