Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostas novads gadu noslēdzis ar neiztērētiem 168 tūkstošiem; to ieguldīs projektos 2

Pāvilostas novada deputāti šāgada finanses plānojuši brīvi no kredītsaistībām un pat ar ietaupījumu no pagājušā gada.

“Esam viena no retajām Latvijas pašvaldībām, kam kredītmaksājumos ir nulle,” lepni saka Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Pašvaldības budžets 2010. gadam rāda, ka finansiālā situācija ir stabila: plānotie ieņēmumi pārsniedz vienu miljonu 622 tūkstošus latu, bet izdevumi – vienu miljonu 705 tūkstošus latu. No iepriekšējā gada pašvaldības kasē atlikuši 168 tūkstoši latu.

Ietaupītie aptuveni 80 tūkstoši lati tikšot novirzīti dažādu projektu līdzfinansējumam. “Piektdien braucam uz Lauku atbalsta dienestu un sniedzam iekšā veselu kaudzi ar jauniem projektiem,” saka
U. Kristapsons. Viens no tiem paredz Ziemupes kultūras nama jumta nomaiņu, sienu siltināšanu un apkures sistēmas sakārtošanu.

Sastādot budžetu, prognozēts lielāks iedzīvotāju ienākuma nodoklis un ieņēmumi par nekustamo īpašumu. Tas ļaujot palielināt dotācijas mākslas, mūzikas un vidusskolas pedagogu algām, kā arī skolēnu brīvpusdienām. 25 tūkstoši latu paredzēti jauna skolēnu autobusa iegādei.

Notikusi arī budžeta pozīciju pārskatīšana, un tā rezultātā vairāk nekā uz pusi samazinātas administratīvās izmaksas, rēķinot uz vienu novada iedzīvotāju. “Tagad šajā pozīcijā ir tikai tīrās administrācijas izmaksas – mana, vietnieka un sekretāru alga,” apliecina pašvaldības vadītājs, “iepriekš tur bija ierēķinātas arī skolēnu pārvadāšanas transporta uzturēšanas izmaksas, izdevumi neparedzētiem gadījumiem un līdzekļi Pāvilostas veselības centra būvei.”

Pērn administratīvās izmaksas bija 104, 54 lati uz vienu iedzīvotāju, šogad – 43 lati. Pāvilostas novadā ir 3335 iedzīvotāji.

Pāvilostas novada budžets:
Izdevumi – 1 791 206 lati; no tiem izglītībai (kopā ar mūzikas un mākslas skolu) – 593 639 lati, visām septiņām bibliotēkām kopā – 67 428 lati, trim kultūras namiem – 94 400 latu, sportam – 28 000 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kapeika

Pareizi dara kā strādā tā maksā,kur tad maksā tās lielās algas,bet ja maksā tad jau var doties uz turieni.

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 18:16

āķgalnieki

kāpēc priekšnieks nesaka cik lielas pēdiņās ir algas darbiniekiem izņemot kādas trīs personas, šajā skaitā nav pats priekšnieks.
un tad lielās ka daudz naudiņas palikušas .. bet kurā pašvaldībā vēl samazināja algas līdz 30% un vairāk un Pāvilostas pašvaldībā strādājošiem ir vienas no zemākiem atalgojumiem no visām Latvijas pašvaldībām

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 15:38

Pāvilostas novadā