Pāvilostas novadā veido jaunu bāriņtiesas kolektīvu

Līdz 23. aprīlim var pieteikties Pāvilostas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka un bāriņtiesas locekļu amatiem. Ilggadējā bāriņtiesas priekšsēdētāja Velta Vaškus dodas pensijā, bet pārējie darbinieki uzrakstījuši atlūgumus, raksta "Kursas Laiks".

V. Vaškus bāriņtiesā nostrādājusi deviņus gadus, līdz pašreizējā amata termiņa beigām bija palicis gads.

V. Vaškus stāsta, ka kopējais viņas darba stāžs ir 43 gadi, pa šo laiku izaudzināti četri dēli, kuri dāvājuši 10 mazbērnus. "Esmu pelnījusi atpūtu!" viņa ir atklāta.

Darbu bāriņtiesā viņa raksturo kā ļoti atbildīgu un interesantu. "Izlasīju nesen citātu: "Atbildība ir cena, ko maksājam par varu." Tas ļoti atbilst par darbu bāriņtiesā," neslēpj V. Vaškus. Piemēram, lēmumu ģimenei atņemt tiesības uz bērnu viņa nekad nav varējusi pieņemt vienā mirklī, darbs vienmēr nācis līdzi uz mājām. Turklāt darbs kļūst arvien sarežģītāks, atzīst V. Vaškus.

"Jaunajai komandai novēlu empātiju – spēju vienmēr iejusties otra ādā un pārdzīvojumos," saka V. Vaškus. Ar varu un valdīšanu šo darbu darīt nedrīkstot. Viņa lepojas, ka spējusi strādāt lieliskā komandā, kas paveikusi labus darbus. "Bijām stipra un laba komanda, kur katrs nebaidījās teikt savu viedokli un uzdot jautājumus," kolēģus uzslavē vadītāja.

Arī Pāvilostas novada domes lietvede Aija Ozoliņa ir bāriņtiesas locekle, bet 31. maijā beigs pildīt šos pienākumus. "Pārējie, tostarp es, iesniedzām domē iesniegumus ar lūgumu atbrīvot no ieņemamā amata," A. Ozoliņa aiziešanu pamato ar bāriņtiesas kā komandas darbu, kur vienam uz otru ir jāpaļaujas. "Tā kā nezinu, kāda būs nākamā vadība, nezinu arī, vai vēlos kopā strādāt," neslēpj A. Ozoliņa.

Viņai piekrīt priekšsēdētājas vietniece Baiba Blaubārde. "Ir nostrādāti daudz gadu šajā amatā, un šobrīd vēlos pievērsties savam aicinājumam un sirdslietai – medicīnai." B. Blaubārde pēc izglītības ir psiholoģijas maģistre, viņai būs arī 1. līmeņa izglītība medicīnā. Kā mediķis ģimenēm, ar kurām strādājām, daudz varēju dot, viņa vērtē. Bāriņtiesas darbības lauks novados ir plašs – sākot no pamata funkcijām un beidzot ar mantojuma lietu kārtošanu un notāra funkciju pildīšanu vietās, kur tāda nav. "Lai izdodas!" nākamajai komandai viņa novēl izturību.

Ar prasībām bāriņtiesas priekšsēdētājas un priekšsēdētājas vietnieka amatu kandidātiem var iepazīties Pāvilostas novada domes mājaslapā.

Pievieno komentāru

Pāvilostā