Pāvilostas mākslas skolas komanda startē Krievijā 1

Ar diplomu no smilšu skulptūru festivāla “Sveiks, olimpiskais lācēn!” Sanktpēterburgā atgriezusies Pāvilostas mākslas skolas delegācija: Kristīne Podziņa, Ilze Vilne, Ainars Zingniks un Zigmunds Vilnis.

“Mūs tur uzskata gandrīz par profesionāļiem, tādēļ kopīgajā konkursā nepiedalījāmies, bet veidojām paraugdarbu. Sanktpēterburgā tas vairāk ir ģimeņu pasākums,” pastāsta A. Zingniks. “Tur festivāls tiek rīkots trešo reizi, bet Pāvilostā šovasar notiks jau 13. reizi.”

Kristīne uz Sanktpēterburgu brauca pirmo reizi, bet Ilze piedalījusies jau kopš pirmā pasākuma. Meitenes kopā ar skolotāju A. Zingniku veidojušas skulptūru “Lācītis – čempions”.

Zigmunds Vilnis piedalījies žūrijas darbā. Konkurss noticis ārpus pilsētas pie Somu jūras līča, par godu Sanktpēterburgas 300. gadu jubilejai jaunizveidotā parkā. “Pludmale tur uzbērta mākslīgi un smiltis atvestas no citurienes. Tās ir daudz rupjākās par tām, kādas ir mūsu pludmalē un smalkākas detaļas skulptūrām izveidot grūti. Tūlīt viss nobirst,” stāsta Z. Vilnis.

Šogad konkursā piedalījušās 38 komandas. Krietni vien mazāk nekā pērn, kad to bijis ap 60. “Iespējams daudzus nobiedēja laika apstākļi, jo pagājušajā ceturtdienā pilsētā vēl snidzis sniegs. Sestdien, konkursa dienā un svētdien gan spīdēja saule,” A. Zingniks.
Pasākumu organizēja radošā apvienība “Masterok”, sadarbībā ar Sankt-Pēterburgas Primorskas rajona vadību un Valsts Ermitāžas bērnu mākslas studiju.

”Krievijas nominācijas uzvarētājus, Mihailovu ģimeni, gaidīsim Pāvilostā uz festivālu “Zelta smilšu grauds” jūlija pēdējā sestdienā,” saka Z. Vilnis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pāvilostā