Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostas bērni muzicēs uz jauna flīģeļa

PĀVILOSTA. Uz Pāvilostas bērnu mūzikas skolu nesen atvests jauns “Petrof” firmas flīģelis, kas iegādāts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Sakas novada domes finansiālu atbalstu. Pēc instrumenta nostādināšanas un noskaņošanas nākamnedēļ to izmantos mācību koncertos, bet janvārī notiks flīģeļa ieskandināšanas svētki.

Flīģelis izcīnīts trīs “piegājienos” – divreiz pāvilostnieku projekts neguva atbalstu, bet trešais mēģinājums izrādījies veiksmīgs, stāsta Pāvilostas bērnu mūzikas skolas direktore Inga Šnore. Sakas novada domes projektu koordinatores Vizmas Ģēģeres vadībā tapušajam projektam VAS “Valsts Kultūrkapitāla fonds” piešķīris 5,5 tūkstošus latu, bet Sakas novada dome – trīs tūkstošus latu.
1,72 metrus garais flīģelis ražots Čehijā, no Rīgas ostas to atgādājusi firma, ar kuru noslēgts līgums par instrumenta iegādi. I. Šnore stāsta, ka flīģelis izraudzīts atbilstoši mūzikas skolas zāles īpatnībām – tumšā riekstu koka krāsā un ne pārāk liels. Instruments ir pilnīgi jauns, tam ir arī daži uzlabojumi, ko sniedz mūsdienīgas tehnoloģijas. Instrumenta vāks automātiski pats aizveras, pianistam tikai mazliet tas jāiekustina. Arī apkopei ražotāji devuši līdzi īpašus tīrīšanas palīglīdzekļus.
“Mūsu vecais flīģelis “Krasnij Oktjabrj” ļoti slikti turēja skaņojumu, tāpēc meklējām iespēju, ko darīt. Mēģinājām restaurēt veco instrumentu, taču tas nebija risinājums. Tagad atkritīs daudzas problēmas – bērni varēs spēlēt uz laba instrumenta, varēsim rīkot koncertus, nebūs tik bieži jāsauc skaņotājs,” priecājas direktore.
Pagaidām instruments netiek izmantots ar pilnu jaudu, jo tas jānostādina, jāpielāgo vietējās apkures sistēmai. Vairākkārt vēl būs nepieciešama skaņošana, ko veic Liepājas rajonā labi pazīstamais klavieru skaņotājs Vladimirs Briljonoks. “Tas ir līdzīgi kā ar jaunu automašīnu – pēc iegādes tā jādod “piebraukt” labam šoferim, lai pēc tam veiksmīgi varētu lietot,” ar smaidu stāsta skolas direktore.
I. Šnore atzīst, ka bērniem flīģeļa iegāde ir liels ieguvums. Pakāpeniski skolā mainīti instrumenti no padomju laikiem – vispirms pūšamie, pēc tam stīgu instrumenti. Pats grūtākais posms bijis klavieru iegāde. Tagad, kad visi sarežģījumi aiz muguras, direktore neslēpj gandarījumu un atzīst, ka radies jauns darba spars. Radošu ieceru, kā izmantot jauno instrumentu, skolas kolektīvam netrūkst.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā