Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā vēlas izveidot nēģu ražotni 1

Pāvilostas jaunieši vēlas izveidot nēģu ražotni, atrakciju parku un uzlabot mototrasi, piedāvāt tūristiem pārtikas grozu no vietējiem ražojumiem un turpināt nodot tālāk zināšanas, ko paši ieguvuši.

Trīs nedēļas Pāvilostas jaunieši piedalījās izglītojošā apmācību ciklā, ko rīkoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LKKC), – "Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai", lai iemācītos vai atsvaidzinātu savas zināšanas par senajām zivsaimniecības tradīcijām, iemācītos rakstīt biznesa plānus un attīstīt savu ideju.

"Noslēguma pasākumā pieci jaunieši prezentēja savas biznesa idejas, ar kurām arī piedalījās konkursā, kur balvu fonds bija tūkstotis latu," stāsta LLKC Liepājas nodaļas lauku attīstības speciāliste Ieva Kreicberga. Trīs nedēļas seši žūrijas locekļi intensīvi vērtēja visus piecus iesniegtos biznesa plānus, un kā pēdējais punkts vērtējumā bija jauniešu prezentācijas. Žūrijas sastāvā bija Dzintars Vaivods, žūrijas komitejas priekšsēdētājs, LLKC Valsts lauku tīkla sekretariāta finanšu administrators un projektu vadītājs; Elīna Ozola, LLKC Attīstības nodaļas pārstāve; Santa Pāvila, LLKC Ekonomikas nodaļas vadītāja; Anita Bērziņa, LLKC Liepājas un Saldus nodaļas vadītāja, kā arī Pāvilostas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un novada projektu koordinatore Vizma Ģēģere. Jaunieši no žūrijas saņēma arī ierosinājumus, ko vēl būtu nepieciešams uzlabot, lai savu ideju īstenotu dzīvē.

Par labāko projektu tika atzīts Edgara Eduarda Kristapsona "Pāvilostas nēģi". Viņa ideja ir izveidot ražotni, kurā gan gatavotu, gan fasētu nēģus, stāsta I. Kreicberga. Šī ideja bijusi vienīgā, kam bija tieša saistība ar zivsaimniecību. E. Kristapsons idejas īstenošanai saņēma 500 latus. "Arī dome solījās sniegt atbalstu projektu īstenošanā un arī nākotnē turpināt iesākto un rīkot ideju konkursus," teic lauku attīstības speciāliste.

Par otru labāko tika atzīts Laines Šilderes projekts par Pāvilostas novada pārtikas groza izveidi – vietējo ražotāju veikums, ko piedāvāt tūristiem. Viņas projekts vēl paredz biškopības inventāra iegādi, jo Laine šobrīd studē šo lauksaimniecības jomu. Viņa sava projekta īstenošanai saņēma 300 latus.

Ģirts Ģēģeris vēlas Pāvilostas novada pamestajās armijas bāzēs izveidot atrakciju parku un pastaigu takas, bet Zaiga Uzare gribētu uzlabot mototrasi un iegādāties nepieciešamo ekipējumu. Viņi savu ideju īstenošanai saņēma 75 latus. Zane Ansone ierosināja Tradīciju skolas turpināšanu – ziemas periodā izveidot skolā pulciņu, bet vasaras sezonā tūristiem ierādīt senās zivkopības tradīcijas.

"Kopumā pasākums izdevies noteikti, un ceram, ka tam būs turpinājums – varbūt ne Pāvilostā, bet kādā citā no piekrastes pilsētām," atklāj I. Kreicberga. Pāvilostas jaunieši aicināti satikties atkal pēc diviem trim mēnešiem, lai pastāstītu, kā veicies un kas izdarīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pāvilostas novadā