Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā var nodot lielgabarīta atkritumus bez maksas

Līdz 31.oktobrim Pāvilostā, Dzintaru ielā 73 (domes sētā), iepriekš sazinoties ar darbu rīkotāju Aivaru Alni (26424920) vai saimniecības pārzini Gunitu Vērnieci (29725727), būs iespēja bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus: elektriskās un elektroniskās iekārtas (vēlams neizjauktas), gultas, krēslus, matračus utt., vēstīts novada mājaslapā.

Sadarbībā ar "EKO Kurzeme", Dzintaru ielā 73, Pāvilostā, ir uzstādīti arī šķiroto atkritumu konteineri – papīra/kartona/plastmasas (PET dzērienu pudeļu) konteiners dzeltenā krāsā un stikla konteiners (stikla burkas/pudeles) zaļā krāsā.

Dzeltenajā konteinerā drīkst mest dažādu iepakojumu no kartona un papīra, piemēram, kurpju kastes, brokastu pārslu kārbas, avīzes, žurnālus, biroja papīru, grāmatas bez vākiem. Tīras, sausas sulas un piena pakas, plastmasas (PET) dzērienu un pārtikas eļļas pudeles. Nedrīkst mest slapjus, netīrus materiālus, vinila tapetes, vienreizējās lietošanas traukus, čipsu pakas, saldējuma papīru, olu trauciņus, vienreizējās lietošanas traukus, jogurta, krējuma un margarīna trauciņus, ar pārtikas produktiem pildītus iepakojumus, rotaļlietas, sadzīves priekšmetus, putuplastu, pudeles, kurās bijuši šķīdinātāji vai citas ķīmiskas vielas.

Zaļajā konteinerā drīkst mest stikla pudeles, burkas. Nedrīkst mest netīru stikla taru, spoguļu stiklu, stikla un keramikas traukus, automašīnu stiklu, logu stiklu un pudeles, kas satur plastmasas piemaisījumu, tās jāmet sadzīves atkritumu konteinerā.

Šķiroto atkritumu konteineru tukšošana ir bez maksas. Iedzīvotājiem jānodrošina, lai šķirotie materiāli būtu bez sadzīves atkritumu piemaisījumiem, attiecīgā konteinerā atrastos tikai atbilstošie materiāli. Pretējā gadījumā konteinera saturs nav derīgs pārstrādei un uzskatāms, ka tie ir sadzīves atkritumi un tie tiek izvesti, piemērojot sadzīves atkritumu izvešanas tarifu.

Septembra mēnesī četrās Pāvilostas novada iestādēs – Pāvilostas novada pašvaldībā, Pāvilostas vidusskolā, Vērgales pamatskolā, Vērgales pagasta pārvaldē – tika izvietoti plastmasas šķirošanas konteineri iekštelpām: zaļš stiklam, dzeltens plastmasai un zils papīram. Katrā no šīm vietām būs pieejams informatīvs uzskates materiāls par to, ko drīkst un ko nedrīkst mest attiecīgajā konteinerā.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā