Pāvilostā uzstāda jūras diennakts uzraudzības torni

Viens no jaunajiem jūras novērošanas sistēmas elementiem uzbūvēts Pāvilostā. Tas ir 70 metrus augsts tornis, kurā uzstādītas ierīces nodrošinās ikviena peldoša objekta atpazīšanu visu diennakti jebkuros laika apstākļos.

Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas vecākais referents Artūrs Graudiņš skaidro, ka jaunā sistēma ļaus nelaimes gadījumos uz jūras glābējiem iegūt precīzas cietušo koordinātas un līdz ar to daudz ātrāk sniegt nepieciešamo palīdzību.

Šī sistēma būs vērtīgs ieguldījums starptautiskās drošības stiprināšanā. Latvijai kā NATO un Eiropas Savienības robežvalstij jāspēj droši novērot situāciju savā piekrastē un laikus pamanīt jebkuras izmaiņas.

Pērn 10. decembrī izsniegta būvatļauja tehniskās novērošanas punkta izbūvei Pāvilostā.

Latvijā kopumā par 13,6 miljoniem latu tiks izbūvēti 12 un rekonstruēts viens tehniskās novērošanas punkts, kā arī iegādātas divas mobilās stacijas.

Plānots, ka jūras novērošanas sistēma testa režīmā sāks darbu šāgada vasarā, bet pilnībā ieviesta būs 2010. gadā.
“Būtiski uzsvērt, ka plānoto posteņu radiolokatoru impulsi tiks vēsti tikai uz jūras pusi, neskarot piekrastes iedzīvotājus un pludmales atpūtniekus. Līdz ar to runāt par jebkādu Jūras novērošanas sistēmas ietekmi uz cilvēku veselību vai vidi nav pamata,” bilst A. Graudiņš.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā