Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā uzsāks jaunu tradīciju - ielu dienas

Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs aizsāk jaunu tradīciju – ielu dienas. Sestdien, 18. augustā, notiks pirmā – Vītolu ielas – diena.

"Kultūrvēsturiskais mantojums ir viens no nozīmīgākajiem faktoriem dzīves kvalitātes veidošanā, un tā saglabāšana ir katra indivīda un visas sabiedrības pagātnes sasniegumu cienīšana un iedvesmas gūšana radošumam, kas ir pamatā nākotnes attīstībai, norāda Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs. "Lai iedzīvotāji paši zinātu, kā iela veidojusies, kas uz tās bijis," kāpēc radās doma par ielu dienām, skaidro centra vadītāja Marita Horna.

Vītolu iela ir vecākā iela Pāvilostā, un tā atrodas vistuvāk jūrai. Uz tās tapušas pirmās ēkas, un katrai mājai ir savs stāsts par cilvēkiem, kas to cēluši un kuri tajā dzīvojuši, par notikumiem, kuri mājā vai ap to risinājušies.

M. Horna uzskaita – Vītolu ielā atradās pirmā skola, pirmais veselības kopšanas punkts un telefonu centrāle. Pāvilostniece Vaira Kārkliņa stāstīs stāstus par vītoliem, M. Horna vadīs ekskursiju "Ko stāsta Vītolu ielas mājas?", būs dažādas radošās darbnīcas.

Vakarpusē biedrības "Pāvila steķis" bērni rādīs sagatavotu izrādi, notiks Vītolu ielas kaimiņu sadziedāšanās.

Vītolu ielas diena sāksies pulksten 16 pie bijušā veselības kopšanas punkta.

Jau ziņojām, ka sestdien  tiks atklāta arī izstāde "Pāvilostas medicīnas darbinieki – 20. gadsimta sirdsapziņa".

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā