Pāvilosta svinēs vārda dienu

Jau trešo gadu 29. jūnijā Pāvilosta atzīmēs savu vārdadienu, kuras tēma šogad ir "Koki – mūsu lielie draugi". Visas dienas garumā būs dažādas aktivitātes gan Upesmuižas parkā, gan kultūras nama kalnā, bet vakarā izskanēs Dziesmu svētku ieskaņas koncerts.

Dienā, kad vārda dienas svin Pēteri, Pauli un Pāvili, arī mūsu pilsētai ir vārda diena, norāda biedrības "Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs" vadītāja Marita Horna. Sākotnējā Paulshafena, ko krāšņi un vērienīgi 1879. gadā dibināja Upesmuižas barons Otto Fridrihs fon Lilienfelds, latviskojot kļuvusi par Pāvilostu un šo vārdu nes jau 134 gadus. Pētera – Pāvila vārdā nosaukta arī Pāvilostas ev.-lut. draudze.  

Pulksten 11 Pāvilostas Pētera – Pāvila ev.lut. baznīcā notiks dievkalpojums, pēc kura visi aicināti uz  dārza svētkiem.

Pulksten 12 Upesmuižas parkā sāksies pasākums bērniem un jauniešiem "Koki – mūsu lielie draugi". Katram dalībniekam līdzi jāņemt divi sprīždi gari un 1 – 1,5 collas biezi sprungulīši. Tā kā paredzēta maza pastaiga pa pļavām, parku un takām, tad jāpadomā par piemērotiem apaviem un lietus gadījumā jānodrošinās ar piemērotu apģērbu.
 
Pulksten 14 notiks izstādes "Trejas priedes" atklāšana Pāvilostas domes zālē. Tā veltīta trīs Pāvilostas priedēm – Līkajai priedei, Vētras priedēm un Zvanu priedei.

Pulksten 14.30 kultūras nama kalnā notiks radošas aktivitātes, spēles, rotaļas un būs arī pusdienas, tāpēc līdzi jāņem karote un bļodiņa.

Svinību noslēgums sāksies pulksten 23 pie Pāvilostas tūrisma informācijas centra, kur notiks "Dziesmu svētku ieskaņas nakts koncerts", kurā piedalīsies Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris, vidējās paaudzes deju kolektīvs, jauniešu deju kolektīvs.

Pasākuma rīkotāji: biedrība "Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs", sadarbībā ar Pāvilostas kultūras namu, Pāvilostas bibliotēku un biedrību "Pāvila steķis", kā arī Pāvilostas Sv. Pētera un Pāvila ev. luterāņu baznīcas draudze.

Pievieno komentāru

Pāvilostā