Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā plāno būvēt šprotu fabriku, ieguldot 5 miljonus latu

Šovasar Pāvilostā, bijušā alus brūža teritorijā, plānots sākt zivju pārstrādes rūpnīcas būvniecību, kurā tiks investēti apmēram pieci miljoni latu. Rūpnīcā paredzēts ražot šprotu konservus galvenokārt eksportam uz Krievijas tirgu, informē projekta vadītājs, SIA "Tin fish" pārstāvis Krišjānis Tūtāns.

Viņš sacīja, ka patlaban projekts tiek saskaņots Lauku atbalsta dienestā, un pozitīva lēmuma gadījumā jau šovasar varētu sākties jaunās rūpnīcas būvniecība.

"Darbi notiks vairākās kārtās, bet objektu plānots nodot 2014.gada rudenī. Kopumā tiks ieguldīti pieci miljoni latu, no kuriem apmēram puse tiks piesaistīta no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem," sacīja Tūtāns.

Viņš arī norādīja, ka jau patlaban "Tin fish" ražo šprotu konservus eļļā, kuru noieta tirgus ir Krievijā, savukārt pēc jaunās rūpnīcas izbūves jaudas plānots trīskāršot.

"Uzņēmums darbojas tikai divus gadus. Patlaban ražotni īrējam un spējam saražot vairāk nekā vienu miljonu konservu kārbu mēnesī. Pēc tam rūpnīcas jaudas palielināsies līdz trim miljoniem kārbu. Tirgus paliks iepriekšējais - galvenokārt Krievijā, kur uzņēmuma līdzīpašniekam ir iestrādes tirdzniecības tīklos. Tomēr plānojam tirgus arī diferencēt, nelielu daļu produkcijas sūtot arī Eiropas tirgiem," sacīja uzņēmējs.

Jautāts, vai uzņēmumam pietiks izejvielu, viņš atbildēja apstiprinoši.

"Zivju pietiks, jo veiksmīgi attīstām sadarbību ar vietējiem zvejniekiem, tāpat arī vajadzības gadījumā nav problēmu zivis iepirkt no kaimiņiem. Tomēr ceram, ka, saglabājoties vai palielinoties pašreizējām kvotām, ar zivīm arī nākotnē nebūs problēmu," sacīja Tūtāns.

Patlaban "Tin fish" nodarbina 180 darbiniekus, savukārt pēc jaunās ražotnes atklāšanas uzņēmums spēs nodrošināt darbu divās maiņās kopumā 500 cilvēkiem.

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju "Tin fish" dibināts Rojas pagastā 2009.gadā ar 2000 latu pamatkapitālu.

Uzņēmuma apgrozījums 2011. gadā bija 1,252 miljoni salīdzinājumā ar 70 470 latu apgrozījumu 2010.gadā. 2011.gadā nopelnīti 123 627 lati salīdzinājumā ar 128 864 latu zaudējumiem 2010.gadā.

"Tin fish" īpašnieki ar 33% kapitāldaļu katrs ir Anete Tūtāne, kā arī Krievijas pilsoņi Sergejs Žurba un Marina Bogdanova, savukārt 1% kapitāldaļu pieder Inesei Kohai.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā