Pāvilostā notiks "Senās uguns nakts"

28. augustā Pāvilostā notiks pasākums "Senās uguns nakts", informē Pāvilostas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Marita Kurčanova.

Pulksten 10 pilsētas stadionā notiks Pāvilostas novada tenisa turnīrs, potenciālajiem dalībniekiem jāzvana pa tālruni 29230995.

Pulksten 18 pie Pāvilostas novadpētniecības muzeja tiks gatavotas gaismas laternas, darbosies floristikas darbnīca. Pulksten 21.30 taps Gaismas ceļš – lāpu gājiens no Pāvilostas novada Tūrisma informācijas centra līdz Pāvilostas novadpētniecības muzejam. Pulksten 22.10 Gaismas plosti tiks ielaisti Sakas upē pie muzeja, 22.20 būs Gaismas balonu salūts, 22.40 – svētku ugunskura iedegšana, bet 22.50 Uguns šovu piedāvās Liepājas ceļojošais cirks "Beztemata".

No pulksten 23 līdz 4 pie Pāvilostas novadpētniecības muzeja zaļumballi spēlēs grupa "Piemare". Ieeja - bez maksas.

Pēc M. Kurčanovas teiktā, aizsākums pasākumam "Senās uguns nakts" meklējams Somijā, kur pirmo reizi 70. gados piekrastes iedzīvotāji sanāca kopā, lai aizdegtu ugunskurus, kas simbolizēja vienotību piekrastes iedzīvotāju starpā un atvadas no vasaras. Pāvilosta šajā sarīkojumā iesaistījās pirms 12 gadiem, un toreiz bija vienīgā Latvijā, kas solidarizējās ar visām Baltijas jūras krastā dzīvojošajām tautām. Tagad šāds pasākums notiek arī Rojā.

Katru gadu augusta pēdējā sestdienā notiek lielā ugunskura aizdegšana ar mērķi likt katram piekrastē dzīvojošajam justies vienotam ar cilvēkiem citā jūras malā. Reizē tas ir arī kārtējais tūrisma sezonas noslēgums, piebilst M. Kurčanova.

Pievieno komentāru

Pāvilostā