Pāvilostā nosvin 130. dzimšanas dienu

Pāvilostas iedzīvotāji savas pilsētas jubileju svin ar daudzveidīgiem pasākumiem un lepojas, ka tā ir sakopta un droša. Fotogaleriju skatiet šeit !

“Svētku sajūta ir jau visu nedēļu, redzot, ka pilsēta pošas un viss tiek sakopts. Arī paši sakopām savu sētu, gribas, lai svētkos ir skaisti,” saka pilsētas iedzīvotāja Marita Kurčanova.

“Te esam dzimuši, dzīvojuši, bet pašlaik atbraukuši ciemos,” stāsta Senda un Harijs Arāji. Darba dēļ tagad dzīvojot Ventspilī. “Klusums, miers, putniņi čivina, ievas smaržo,” sajūtas raksturo H. Arājs. “Šeit šķiet, ka dzīve ir apstājusies,” papildina S. Arāja. Sakopta Pāvilosta esot bijusi vienmēr, bet citādi piecu gadu laikā nekas neesot mainījies. Ventspilī dzīves ritms esot straujāks.

“Šeit ir labi maziem bērniem un veciem cilvēkiem,” uzskata H. Arājs. “Fantastiska pilsēta, kur relaksēties,” pauž S. Arāja un iesaka pavērot, ka te daudzi mazi bērni staigā bez vecākiem. To, ka pilsēta ir viņiem droša, esot izjutusi pati, audzinot divas meitas. Te esot laba vidusskola, mūzikas skola, labi cilvēki. Diemžēl vidējai paaudzei te neesot darba iespēju. Ģimene vēlas izbaudīt svētkos piedāvāto kultūras programmu un satikt paziņas.  

Vilma Reinharde Pāvilostā ir augusi un atgriezusies pēc dzīves Liepājā. “Te ir tik ļoti labi,” viņa saka. “Klusi, mierīgi un ne par ko nav jākreņķējas.” Tikai griboties iekustināt vairāk jauno pāvilostnieču sēsties stellēs.

Pilsētas Simtgades parks svētku dienā papildinājās ar jauniem kociņiem. Tos dēstījaa titula “Goda novadnieks” piecu gadu laureāti – Dzidra Grimsta, Mārtiņš Blaubārdis, Jānis Ausmanis, Valija Vīgante un Haralds Lukševics.

Lai pilsētas viesi mērķtiecīgi iepazītu apskates vērtos objektus, viņiem piedāvāja piedalīties orientēšanās pasākumā. To izmantoja arī jaunieši no Ulmales, kuri mācās Pāvilostas vidusskolā. Ierodoties pēc attēla atrastajā kontrolpunktā, viņi saņem uzdevumu. Piemēram, jāatbild uz jautājumu “Kā cēlies vārds Pāvilosta?”.

Plašāku reportāžu no svētkiem lasiet rītdienas "Kursas Laikā"! Uzzināsit par Vīgantes kundzes "zaļajiem pirkstiem", to, kuram nepatīk Vinnijs Pūks, un kas jāzina īstam pāvilostniekam!

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā