Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā meistaro jaunas laivas

"Māksla ir izrēķināt, kādai tai laivai ir jābūt, un to praktiski mēs vienīgie mākam izdarīt," pārliecināts biedrības "Pāvilostas laivas" valdes loceklis Ģirts Vagotiņš-Vagulis.

Šogad, uzsākot jauno tūrisma sezonu, ūdenī tiks nolaista jau otrā autentiski būvētā astoņmetrīgā senatnīgā kuršu laiva. Tās vecākā māsa "Brigita" pērn jau priecēja gan tuvākus un tālākus Pāvilostas apmeklētājus, vizinot gan pa Sakas upi, gan iebraucot atklātā jūrā.

Ideja par šādu koka laivu būvniecību pieder biedrībai "Pāvilostas laivas", kas nodarbojas ar dažādu materiālu izpēti, pēta laivas darbībā uz ūdens un skatās, kādus uzlabojumus vēl vajag veikt, lai uzlabotu būvniecības tehnoloģiju. "Mums ir tā priekšrocība, ka spējam lasīt dažādās valodās, līdz ar to literatūras klāsts, ko izmantojam, ir visai plašs," stāsta Ģ. Vagotiņš-Vagulis. Biedrība veic izpētes darbu, bet laivas izgatavošanu pasūta SIA "Vēju paradīze", kas, ieguldot savus līdzekļus un saņemot arī Lauku atbalsta dienesta atbalstu, pēc tam šo pakalpojumu piedāvā tūristiem.

Aktīvajā tūrisma sezonā laivas iespējams atrast SIA "Steķis" apkalpotajā piestātnē Pāvilostā, kas atrodas līdzās novadpētniecības muzejam. Ir svarīgi nošķirt biznesu no biedrības, uzskata Ģ. Vagotiņš-Vagulis. Biedrība ir domāta, lai apkopotu vecās tradīcijas, izzinātu laivu būvniecības tehnikas, bet SIA "Steķis" un SIA "Vēja paradīze" – lai to visu piedāvātu tūristiem.

Plašāk "Kursas Laika" 18. aprīļa numurā.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā