Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā mācīs, kā rūpēties par kokiem

Pirmdien, pulksten 13.45 Pāvilostas viduskkolā arboristi Uģis Šmits un Jānis Brūklens lasīs lekciju "Pareiza koku kopšana - ieguldījums nākotnē”.

Interesenti  varēs iepazīties ar tēmām:
- Koks no iestādīšanas līdz nozāģēšanai, tā kopšana visa mūža garumā;
- stāds, tā izvēle un stādīšana;
- jauna koka kopšana;
- pieaugušu koku kopšana;
- vecu koku kopšana.
Pēc lekcijas ap plkst.14.30 notiks  praktiskie demonstrējumi pie izvēlētā koka - vainaga kopšanas darbi.
Arboristi sniegs atbildes uz interesentu jautājumiem.

Pēdējā laikā iedzīvotājus aizvien vairāk satrauc attieksme pret kokiem, jo ne visur par tiem pilsētu apstādījumos, alejās, dārzos un parkos rūpējas speciālisti, norāda viena no pasākuma organizatorēm Guna Grimsta. Ne reti notiek tā, ka koki tiek nežēlīgi apzāģēti ne aiz ļaunprātības, bet aiz nezināšanas par koku uzbūvi un augšanas īpatnībām, t.i., neizprotot koku ģenētisko informāciju.
“Īpaši cieš liepas, kas tiek apzāģētas kā telefonu stabi, tādējādi dzēlīgu padarot seno latviešu uzslavas teicienu – puiši kā ozoli, meitas kā liepas," saka G. Grimsta. Izkropļoti, nevajadzīgi nozāģēti vai atzaroti koki bojā gan tradicionālo latvisko ainavu, gan izsenis izveidojušos cilvēku cieņu pret koku. Pāvilostas zaļie aicina visus, kuriem interesē koku pareiza kopšana, uz tikšanos ar arboristiem.

Arboristu lekciju un praktiskos demonstrējumus atbalsta Sorosa fonda Latvijā Jaunatnes programma “Veidoju savu Latviju”.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā