Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā jauni speciālisti

Pāvilostas novada dome pieņēmusi darbā trīs speciālistus – sociālo darbinieku, datubāzes analītiķi un būvinženieri. Beidzot atrasts arī SIA "Pāvilostas Komunālais uzņēmums" jaunais vadītājs.

"Viena no galvenajām prasībām kandidātiem bija augstākā izglītība, kas sagādāja vislielākās problēmas," atklāj Pāvilostas domes projektu koordinatore Vizma Ģēģere. Tā ir viena no Eiropas Savienības prasībām, īstenojot projektu par speciālistu piesaisti pašvaldības kapacitātes stiprināšanai.

Sociālā darbinieka amatam bija vairāki pretendenti, ko sameklējusi pati Sociālā dienesta vadītāja – par labāko tika atzīta kandidāte, kura nāk no Balvu puses. "Gan viņa, gan muzeja vadītāja iesaistījās darbinieku meklēšanas procesā, jo svarīgi, lai cilvēki vēlāk spētu sastrādāties," teic projektu koordinatore.

Datu analītiķa amatam cilvēks tika meklēts darbam Pāvilostas novadpētniecības muzejā uz pilnu slodzi. Tas ir darbs ar Nacionālo muzeju krājuma katalogu – veikt muzeja krājumu vienību sistemātisku digitalizāciju, priekšmetu aprakstu ievadīšanu un uzturēšanu kopkatalogā. Darba līgums tiks slēgts uz noteiktu laika periodu – darbinieces dekrēta laiku. Jaunā darbiniece atrasta, ar viņu līgums tiks slēgts no jūlija, nevis no 18. jūnija, kā bija plānots iepriekš. "Viņai ir mazs bērniņš, kurš tiek radināts iet dārziņā šobrīd," paskaidro V. Ģēģere.

Gan sociālais darbinieks, gan būvinženieris pieņemts darbā uz gadu un trīsarpus mēnešiem, kamēr norisinās projekts, vēl pusgadu Pāvilostas novada pašvaldība nodrošina speciālistiem darba vietas. "Kopumā no Eiropas Sociālā fonda šim projektam saņēmām 18,5 tūkstošus gan speciālistu noalgošanai, gan inventāra īrei. Brīžos, kamēr mums nav šo darbinieku, par inventāra īri maksā pašvaldība," stāsta V. Ģēģere. "Daudz nosaka arī tas, ka sociālajam darbiniekam un būvinženierim ir tikai pusslodze, par kuru saņem 125 latus, un visbiežāk šie amati tiek veikti, apvienojot ar kādu citu darbu," skaidro projektu koordinatore. Arī iepriekšējais sociālais darbinieks apvienojis amatus, bet šobrīd kļuvis neizdevīgi mērot ceļu no Liepājas. "Gribētu, lai strādā vietējie, bet nesanāk. Sociālā darbiniece ir no Balvu puses, datu analītiķis gan būs vietējā iedzīvotāja, būvinženiera amata kandidātam saknes meklējamas Vērgales pusē, bet šobrīd viņš dzīvo citur," stāsta projektu koordinatore.

Jau rakstījām, ka dome bija izsludinājusi konkursu uz SIA "Pāvilostas komunālais uzņēmums" direktora amatu, kuram pieteikties varēja līdz 4. jūnijam, tad konkurss tika pagarināts līdz 18. jūnijam. "Pirmajā reizē pieteicās trīs pretendenti no Aizputes, Liepājas un Grobiņas, bet neviens nebija tik pārliecinošs, lai varētu stāties amatā," neslēpj Pāvilostas novada priekš­sēdētājs Uldis Kristapsons. "Otrajā piegājienā" samazinātas prasības kandidātiem. Iepriekšējā kārtā svarīga bija augstākā izglītība, tagad varēja pieteikties arī ar vidējo tehnisko izglītību. Par jauno SIA "Pāvilostas Komunālais uzņēmums" valdes locekli apstiprināts pāvilostnieks Oskars Vērnieks, atklāj domes kancelejas vadītāja Aija Ozoliņa. Iepriekš viņš strādājis Dienvidkurzemes virsmežniecībā par Sakas mežniecības mežsargu. Darbu jaunais uzņēmuma vadītājs sāka pagājušonedēļ.

Jau ziņojām, ka SIA "Pāvilostas Komunālais uzņēmums" iepriekšējais direktors Gatis Brēdiķis atradis labāk atalgotu darbu Liepājā. Pašvaldības vadītājs atklāj, ka uzņēmuma vadītāja alga pirms nodokļu nomaksas ir 468 lati un tiek piedāvāta arī darba mašīna un apmaksāts telefons.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā