Pāvilostā ielīgos Jāņus

Liepājas Pensionāru biedrības rīkotais tradicionālais Jāņu ielīgošanas pasākums, kurā piedalās dziedošo un dancojošo senioru kolektīvi no visas Kurzemes, šogad atkal notiks Pāvilostā.

Liepājas un Sakas novada domes atbalstītais pasākums notiks trešdien, 18. jūnijā, Upesmuižas parkā Pāvilostā. Ielīgošana sāksies pulksten 12 ar plašu koncertu, kurā savu līdzdalību apsolījuši daudzi amatiermākslas kolektīvi. Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Astrīda Vērdiņa sacīja, ka pieteikušies vairāk nekā 20 kolektīvu ar kopējo dalībnieku skaitu pāri 200.

Lielākoties tie esot jau zināmie senioru kolektīvi no Kuldīgas, Kandavas, Tukuma, Talsiem, no daudzām vietām Liepājas rajonā, protams, arī no Liepājas, kuri Jāņu ielīgošanas pasākumā piedalījušies jau vairākkārt. Bet būšot arī vēl nedzirdēti un neredzēti dalībnieki, piemēram, vokālais ansamblis “Vērmelīte” no Sabiles.
    
Lielkoncerts, protams, ir sarīkojuma nozīmīgākā daļa, ko caurvīs Līgo vakara un Jāņu dienas tematika, bet Jāņu dziesmas skanēšot arī pie ugunskura. A. Vērdiņa solīja, ka ielīgotāji varēšot nobaudīt arī tradicionālo skābeņzupu un pēc sirds patikas izlocīt kājas dejās pēc koncerta.
    
Tālīnākie koncerta dalībnieki Pāvilostā ieradīsies ar savu kolektīvu sarūpētu transportu, bet būs arī daudzi vecie ļaudis, kuri ielīgošanas pasākumā vēlēsies nokļūt no Liepājas. Par viņiem parūpējusies pašvaldība. Veseli pieci autobusi izbraukšanai uz Pāvilostu sarīkojuma dienā gaidīs līgotājus Kārļa Zāles laukumā ne vēlāk kā līdz pulksten 9.30. Tas pats transports pievakarē liepājniekus atvizinās atpakaļ.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā