Pāvilostā darbosies arī ar “saules akmeni”

Ar ziedu “salūtu” jaunā mācību gada sākumu pirmdien, 6. septembrī, atzīmējuši Pāvilostas mākslas skolas audzēkņi un pedagogi, informē skolas direktors Zigmunds Vilnis. Šajā mācību gadā skolā būs iespēja apgūt arī dzintara apstrādi.

Ziedu skulptūras idejas autores esot skolotājas Ruta Ozola un Inita Zingnika, bet tās veidošanā piedalījušies arī skolas audzēkņi. “Pērn salikām ziedu paklāju, šogad gribējām atkal ko jaunu,” saka skolas direktors.
Pašlaik mākslas skolā pieteikušies 54 audzēkņi, bet uzņemšanas process vēl turpinoties. “Rēķināmies, ka būs ap sešdesmit audzēkņiem. Pārsteigums ir par četriem jauniem skolēniem no Jūrkalnes,” stāsta Z. Vilnis. “Droši vien viņiem nebūs viegli izbraukāt uz Pāvilostu, jo attālums pārsniedz 20 kilometrus.”

Ar audzēkņiem strādās trīs štata pedagogi un vēl trīs amatu apvienošanas kārtībā. Pēc ilgāka pārtraukuma atkal būs dzintara apstrādes nodarbības. Tās vadīs tautas daiļamata meistare, studijas “Kursa” dalībniece Sarmīte Laugale. Nodarbību sākums paredzēts pēc 1. oktobra, kad būs atvestas nepieciešamās iekārtas.

Līdzekļi šai interešu izglītības jomai iegūti caur Lauku atbalsta dienesta projektu konkursu un šajās dienās noslēgts līgums par nepieciešamo iekārtu iegādi. Tās izmaksās vairāk nekā četrus tūkstošus latu un tiks iepirktas Polijā, zina teikt Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Dzintara apstrādes nodarbības varēs apmeklēt visi interesenti, ne tikai mākslas skolas audzēkņi.

Pievieno komentāru

Pāvilostā