Pagaidām nav izdevies no sēkļa novilkt kuģi "Romanka"

Velkonim pagaidām nav izdevies novilkt no sēkļa Ziemupē pie Akmeņraga uzskrējušo poļu transporta kuģi "Romanka", - šorīt Latvijas Radio sacīja Jūras Spēku Krasta apsardzes dienesta virsnieks Roberts Lakučs.

Vakar notikuma vietā ieradās velkonis no Ventspils, taču nepiemēroto laika apstākļu dēļ tam nav izdevies pietuvoties kuģim. Kā skaidroja Lakučs, galvenokārt glābšanas darbus apgrūtināja aptuveni divus metrus augstie viļņi.

Kā aģentūrai LETA stāstīja velkoņu kompānijas SIA "PKL Flote" vadītājs Sergejs Odincovs, pagaidām notiek sagatavošanās darbi, lai velkonis varētu pietuvoties uz sēkļa uzskrējušajam kuģim. "Laika apstākļi mums nav labvēlīgi arī šodien, jo ir vējš un augsti viļņi. Patlaban velkonis ir aptuveni vienu kilometru no kuģa. Mēs esam sameklējuši tauvas viena kilometra garumā un mēģināsim sākt glābšanas darbus," teica Odincovs.

Latvijas Jūras administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sarma Kočāne aģentūrai LETA sacīja, ka Latvijas Jūras administrācijas speciālisti ir sazinājušies ar kuģa "Romanka" kapteini, lai noskaidrotu notikušā iemeslus, taču kapteinis neesot spējis loģiski pamatot, kāpēc notikusi novirzīšanās no kursa un kuģis uzskrējis sēklī. "Patlaban zināms, ka kuģis nav bojāts, kā rezultātā varētu tikt piesārņota jūra. Jāgaida, kad tas tiks novilkts no sēkļa. Ja bojājumi pēc tam netiks atklāti, tas turpinās ceļu uz savu galamērķi Tallinā, kur ostā tam tiks veikta apskate," stāstīja Kočāne.

LETA jau ziņoja, ka piektdienas, 27.novembra rītā, ap plkst.5.30 uz sēkļa pie Akemņraga uzskrējis poļu transporta kuģis "Romanka".

Lai novērstu iespējamās nevēlamās sekas, uz notikuma vietu Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs norīkoja Krasta apsardzes kuģi "Astra" un Jūras spēku kuģi "Varonis". Iesaistīts tika arī Gaisa spēku helikopters, kā arī izsludināta trauksme sauszemes glābšanas vienībām no Ventspils un Rīgas.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā